Srbija - Holandija, rukomet, SP - Sputnik Srbija

Pobeda „Orlova“ za kraj Svetskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Srbije trijumfom je okončala učešće na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj. „Orlovi“ su savladali Holandiju u poslednjem kolu sa 32:30 (15:17), stigli do pristojnog oproštaja od velikog takmičenja na kome su na kraju zauzeli 11. mesto.
Tim selektora Tonija Đerone igrao je demoralisano u prvom poluvremenu, svestan činjenice da je u prethodnom kolu izgubio šanse za plasman u četvrtfinale, pa je tako ekipa Štefana Olsona „letela“ po terenu u prvih 30 minuta.
Održavali su Holanđani dva gola prednosti, naš tim uspeo jednom da izjednači, ali smo pravili isuviše grešaka u odbrani da bismo mogli do boljeg rezultata na pauzi.
Isključenje Marsenića u 20. minutu otežalo je posao našem timu koji su u prvom delu „vukli“ sjajni golman Milosavljev, kao i Ilić i Pešmalbek sa po četiri pogotka.
Na drugoj strani nismo imali rešenje za holandskog reprezentativca Stejnsa koji nas je „maltretirao“ u prvom delu posebno posle brzog izvođenja lopte sa centra.
Srbija je mnogo bolje odigrala u drugom poluvremenu, vrlo brzo serijom od 4:1 stigla je do prvog vođstva na meču i uvela ovaj duel u neizvestan tok.
Dugo se igralo egal, gol za gol, i mi i Holanđani smo se smenjivali u vođstvu sve do finiša kada je naš tim slavio u napetoj završnici. U drugom poluvremenu je zablistao Milosavljević sa devet golova koji je bio nerešiva enigma za protivnika.
Meč je definitivno odlučio golman Milosavljev koji je tri minuta pre kraja odbranio sedmerac Holanđanima i sačuvao prednost od dva gola i pobedu našeg tima.
Pored Milosavljevića (devet golova), najefikasniji u našem timu bili su Dragan Pešmalbek sa šest i kapiten Ilić sa četiri pogotka.
Rukometna reprezentacija Srbije je okončala učešće na Svetskom prvenstvu na 11. mestu, čime je ostala bez mogućnosti da se kroz baraž domogne Olimpijskih igara u Parizu 2024. godine.
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
19:34 23.01.2023
60' – 32:30
Kraj utakmice i pobeda reprezentacije Srbije na oproštaju od Svetskog prvenstva.
19:22 23.01.2023
55' – 30:29
Milosavljević postiže osmi gol na ovom meču, Srbija u završnicu ulazi sa golom prednosti.
19:15 23.01.2023
50' – 28:27
Vorkapić pogađa iz teške pozicije, Srbija vodi u finišu ovog meča.
19:11 23.01.2023
45' – 24:25
Nemamo rešenje za napade Holanđana koji su dali pet golova u poslednjih pet minuta. Imaju gol prednosti, ali i igrača manje.
19:05 23.01.2023
40' – 20:20
Mogli smo i do dva gola prednosti, ali nismo iskoristili neke napade. Igra se gol za gol u ovim trenucima.
19:00 23.01.2023
35' – 19:18
Dobar početak drugog poluvremena našeg tima i prvo vođstvo na meču. Dodić pogađa za gol prednosti Srbije posle serije od 4:1.
18:39 23.01.2023
30' – 15:17
Kraj prvog poluvremena! Holandija vodi posle prvih 30 minuta. U našem timu kapiten Ilić ima četiri gola, kao i Dragan Pešmalbek.
18:32 23.01.2023
25' – 12:12
Stiže Srbija do izjednačenja, Pešmalbek pogađa i stiže do trećeg pogotka.
18:26 23.01.2023
20' – 9:10
Razigrao se naš tim i smanjio razliku na gol prednosti preko Ilića i Pešmalbeka. Ipak, naš reprezentativac Marsenić isključen je zbog grubog faula i neće se vraćati na teren.
18:20 23.01.2023
15' – 6:8
Razbranio se naš golman Milosavljev koji ima već šest odbrana, a Srbija je uspela da smanji malo razliku.
18:13 23.01.2023
10' – 3:7
Smits sa tri i Bajens sa dva gola razbijaju naš tim na startu utakmice. Selektor Srbije Toni Đerona je zatražio tajm-aut.
18:06 23.01.2023
5' – 1:3
Loš početak našeg tima koji je očigledno demoralisan. Holanđani imaju prednost, a promašili su i sedmerac.
18:02 23.01.2023
1' – 0:0
Počeo je duel Srbije i Holandije, sa centra prvi kreću naši protivnici.
17:56 23.01.2023
Čekamo himne
U toku je predstavljanje ekipa, Srbija nastupa u istom sastavu kao i protiv Argentine.
12:53 23.01.2023
Skupo koštao poraz od Norveške
Rukometaši Srbije vodili su čak i pet razlike u dvoboju sa Norveškom, ali su na kraju pognute glave napustili teren. Kasnije je Nemačka slavila protiv Holandije, pa je i teoretski postalo jasno da je za izabranike Španca Tonija Đerone turnir završen.
12:52 23.01.2023
Rukometaši Srbije tokom utakmice protiv Francuske u Zrenjaninu - Sputnik Srbija, 1920, 21.01.2023
Srbija ostala bez četvrtfinala Svetskog prvenstva
12:48 23.01.2023
Dobro došli
Dobar dan i dobro došli u tekstualni prenos utakmice sa Svetskog prvenstva u rukometu, gde se sastaju Srbija i Holandija.