Dva remija fudbalera Partizana u jednom danu

© Foto: FK PartizanSlobodan Urošević, Partizan - Čukarički
Slobodan Urošević, Partizan - Čukarički - Sputnik Srbija, 1920, 23.01.2023
Fudbaleri Partizana imali su dupli program prijateljskih provera ovog ponedeljka u Turskoj u kojima su zabeležili dva remija, protiv TSC (1:1) i Austrije iz Beča (0:0).
Trener Gordan Petrić podelio je ekipu u dve grupe, a jedna je u prepodnevnom terminu odigrala meč sa rivalom iz Superlige i remizirala (1:1).
Partizan je poveo u 31. golom Slobodana Uroševića iz slobodnog udarca, dok je TSC izjednačio u 59. minutu pogotkom Nikole Kuveljića.
U drugom meču sa austrijskim prvoligašem, Partizan je prikazao dobru igru, ali nije uspeo da stigne do gola. Iako je bilo nekoliko izglednih prilika na obe strane, gledaoci su ostali uskraćeni za pogotke.
Izraelski internacionalac Bibras Natho dobio je crveni karton u 73. minutu zbog protesta (isljučen s pravom zamene), ali je meč okončan bez pobednika.
Fudbaleri Partizana će se u petak od 14 časova sastati sa ekipom CSKA iz Moskve u generalnoj probi pred početak prolećnog dela sezone.