Srbija - Norveška, rukomet, SP - Sputnik Srbija

„Orlovi“ ispustili pobedu i četvrtfinale

Rukometaši Srbije zabeležili su poraz od Norveške od 28:31 (17:14) u prvom kolu druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu. „Orlovi“ su tako ostali na četvrtom mestu bez šansi da se domognu četvrtfinala i plasmana na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.
Selekcija Tonija Đerone odigrala je možda i najbolje prvo poluvreme na celom Mundijalu, ali nije uspela da zabeleži vrednu pobedu koji bi nas približio cilju. Četvrtfinale ostaje pusti san jer imamo slabiji međusobni skor od Nemačke i Norveške, koje imaju po šest bodova na vrhu tabele.
Prvo poluvreme bilo je kao iz snova. Dejan Milosavljev je branio majstorski, a naš tim kažnjavao svaku grešku u odbrani Norveške. Nije mnogo prošlo, a Srbija se odlepila na dva gola prenosti zahvaljujući Đorđiću i Orboviću koji su postigli po tri pogotka od prvih sedam našeg tima na početku.
Onda se sredinom prvog dela „razbranio“ Milosavljev, koji je u prvom poluvremenu zabeležio sedam intervencija, a naši momci su na drugoj strani na krilima njegovih majstorija povećali prednost na četiri razlike u 21. minutu.
© AP Photo / Piotr HawalejSrbija - Norveška, rukomet, SP
Srbija - Norveška, rukomet, SP - Sputnik Srbija, 1920, 19.01.2023
Prilazili su Norvežani na dva gola zaostatka, ali im nismo dali da izjednače, svaki put je neko sjajno šutirao sa distance i dovodio do ludila navijače Norveške. Šteta što se u finišu povredio Jovica Nikolić koji je držao prednost našeg tima. Orbović je golom u poslednjoj sekundi odveo naš tim na pauzu sa prednošću 17:14.
I drugo poluvreme smo otvorili sjajno. Milosavljev je brzo došao do deset odbrana, a Srbija do pet golova razlike na krilima Orbovića koji je teorisao rivala (19:14). Međutim, ta prednost se neverovatno brzo istopila.
Počeli smo da srljamo i grešimo, Norvežani se upristojili i napravili nestvarnu seriju od 9:3, kojom su stigli do prvog vođstva na meču u 44. minutu - 23:22. Zatim su naši igrači upali u klopku Skandinavaca, pravili česte greške, dok su golmani prestali da branem što je Norveška kao iskusan tim iskoristila.
Prednost rivala samo je rasla u poslednjih 15 minuta igre. Norvežani su stigli do svojih pet golova prednosti (29:24) posle čega su rutinski priveli meč kraju.
Sagosen i Bartold su sa po pet golova bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok su u reprezentaciji Srbije po pet golova postigli Orbović, Đorđić i Radivojević.
Plasman obezedio Sofascore
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
22:00 19.01.2023
30' – 28:31
Kraj utakmice! Poraz rukometaša i kraj sna o plasmanu u četvrtfinale i na Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.
21:55 19.01.2023
58' – 25:29
Radivojević promašuje zicer jedan na jedan i time verovatno stavlja tačku na poraz našeg tima. Još malo vremena je ostalo do kraja.
21:49 19.01.2023
53' – 24:28
Totalni raspad naše igre još jedan gol za nezaustavljivog Sagosena. Očajni Toni Đerona traži novi tajm-aut.
21:46 19.01.2023
50' – 24:27
Nemamo odgovor u odbrani, Norvežanima ovaj ritam savršeno odgovara i imaju velikih tri golova prednosti.
21:43 19.01.2023
48' – 23:25
Upali smo u mašinu Norvežana iz koje kao da nema izlaza. Sagosen teroriše našu odbranu Norvžani imaju dva gola prednosti.
21:40 19.01.2023
44' – 22:23
Pogađa Blonds, nestvarna serija Norvežana od 9:3 za prvo vođstvo na meču.
21:37 19.01.2023
43' – 22:22
Pogrešio je Borzaš, Norveška se kompletirala i preko Sagosena stigla do izjednačenja. Tajm-aut za Tonijan Đeronu.
21:35 19.01.2023
41' – 21:19
Prišli su Norvežani na gol prednosti, ali posle faula nad Marsenićem, Bogdan Radivojević vraća dva pogotka razlike.
21:31 19.01.2023
38' – 20:18
Kažnjavaju grešku Norvežani i pogađaju na prazan gol za -2.
21:29 19.01.2023
36' – 19:16
Marsenić je promašio zicer za pet razlike što je kaznio Johanesen. Srbija ima igrača manje, isključen je Marsenić.
21:26 19.01.2023
33' – 18:14
Bombarduje Orbović Norvežane, peti gol za +4. Sjajno je u nastavak ušao i golman Milosavljev koji ima već deset odbrana.
21:23 19.01.2023
31' – 17:14
Počinje drugo poluvreme, s centra kreću prvi Norvežani.
21:08 19.01.2023
30' – 17:14
Kraj prvog poluvremena! Odlična partija našeg tima koji ima tri gola prednosti. Orbović je sjajnim udarcem u poslednjoj sekundi doneo lepu prednost Orlovima pred odlazak na odmor.
21:03 19.01.2023
28' – 16:12
Jovica Nikolić sjajno pogađa sa desnog beka za +4 našeg tima.
20:59 19.01.2023
25' – 15:11
Pešmalbek kruniše sjajnu akciju, Srbija opet ima +4. Tajm-aut za Norvežane.
20:57 19.01.2023
23' – 13:11
Koriste Norvežani igrača više da smanje razliku na -2. Uskoro smo kompletni.
20:54 19.01.2023
21' – 13:9
Koriste naši igrači odbrane Milosavljeva da uvećaju prednost.
20:52 19.01.2023
20' – 12:9
Sjajna odbrana Milosavljeva i onda gol Radivojevića iz kontre za +3.
20:51 19.01.2023
19' – 11:9
Nemanja Ilić sa sedam metara vraća dva gola razlike. Srbija sa igračem više.
20:46 19.01.2023
14' – 9:6
Koriste naši igrača više, Kukić povećava na tri razlike, a razbranio se i golman Milosavljev sa četiri odbrane.