Željko Obradović - Sputnik Srbija

Crnogorac uštopovao Parni valjak – Partizan nije „preživeo“ Fontetu

Košarkaši Partizana doživeli su novi poraz u Evroligi, a crno-beli ovoga puta nisu uspeli da nadigraju Valensij u gostima – 89:81. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Najzaslužniji za pobedu Valensije bio je Crnogorac BojanDubljević, legenda Valensije. Nisu crno-beli uspeli da nađu način da ga zaustave. Posebno je bio važan njegov skok u napadu na tri minuta pre kraja utakmice, a onda i poeni uz faul.
Taj momenat uz koš Džonsa na pola minuta pre kraja odlučili su pobednika.
Valensija je tokom celog toka meča vodila, Partizan je pokušavao da dođe do preokreta i to je trajalo sve do poslednje deonice.
Partizan je ovom pobedom na skoru 9-11 i sada već deluje da će crno-beli teško da se domognu TOP 8 faze, mada to svakako nije nemoguće.

Bojan Dubljević ubacio je 20 poena i pored toga imao šest skokova u pobedi Valensije. Kod Partizana najefikasniji bio je Dante Egzum sa 22 data poena.Treba spomenuti i Džejmsa Veba koji je za domaćina ubacio 17 poena i doprineo trijumfu. Kevin Panter je utakmicu završio sa 14 poena i samo je još on bio dvocifren u beogradskom timu.

Crno-beli su odigrali još jednu utakmicu u Evropi u kojoj su primili mnogo poena, skoro 90, a na ovom meču nije im funkcionisao ni skok i sve su to razlozi još jednog poraza i to ponovo na gostovanju.
Partizan će narednu utakmicu u Evroligi igrati na gostovanju Crvenoj zvezdi.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
22:47 19.01.2023
KRAJ
22:46 19.01.2023
Džons pogađa
Pogodio je Džons i to uz faul i na pola minuta do kraja jasno je da će Valensija izaći kao pobednik - 88:81
22:44 19.01.2023
Poslednji minut
Partizan gubi sedam razlike. Crno-beli u problemu. Potom pogađa Egzum - 86:81
22:41 19.01.2023
38' – Egzumova trojka!
Egzum je dao šansu crno-belima trojkom, ali Veb vraća – 86:79
22:37 19.01.2023
37' – Tri minuta do kraja
Na tri minuta pre kraja utakmice Valensija vodi sa 79:74. Imaće Dubljević i jedno dodatno slobodno bacanje. Jako bitan skok u napadu.
22:33 19.01.2023
36' – Lepi potezi Anđušića
Anđušić je napravio nekoliko dobrih driblinga, iznudio je faul. A pre toga je dao trojku pa sada Partizan gubi sa 77:72
22:23 19.01.2023
32' – Smailagić!
Sjajna rola Smailagića, odbrana pa koš, a pre toga je Janis Papapetru pogodio trojku – 72:63.
22:19 19.01.2023
30' – Partizan ne uspeva da preokrene
Na ulasku u poslednju deonicu Valensija vodi sa 69:58, a Partizanu ostaje da se nada da će probiti barijeru i uspeti da preokrene. Dubljević najefikasniji sa 17, dok je Egzum na drugoj sttrani ubacio 15.
22:06 19.01.2023
25' – Valensija vodi
Partizan nikako da se vrati u meč, kada god crno-beli priđu, Valensija pronađe način da se odlepi – 58:53. Džons i Dubljević prave razliku večeras. Ali, posle trojke Egzuma crno-beli popravljaju situaciju.
22:01 19.01.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Nastavljena je utakmica u Fonteti, a Naneli je lepo pogodio i sada je Partizan ponovo u igri – 50:41. Dubljević je prekinuo seriju crno-belih od 12-2.
21:44 19.01.2023
20' – Poluvreme
Bojan Dubljević vodi Valensiju u prvih 20 minuta, Partizan nema rešenje za Crnogorca i zato posle prvog poluvremena ima zaostatak od 47:37. Imala je Valensija i 16 razlike zahvaljujući šutu za tri poena.
21:30 19.01.2023
17' – Dvocifrena prednost Valensije
Slepi miševi igraju bolje u prvom poluvremenu i imaju dvocifrenu prednost – 38:26.
21:23 19.01.2023
15' – Partizan se muči, ali topi prednost
Nastavlja se mučenje crno-belih, ne igraju najbolje, ali dolaze do poena preko Smailagića koji je fauliran i daje poene sa linije za slobodna bacanja – 31:25
21:17 19.01.2023
13' – Trojka Egzuma
Partizan igra van ritma, ne blista u odbrani, ali je Egzum dao jako bitnu trojku pa sada Slepi miševi voe sa 31:22.
21:09 19.01.2023
10' – Kraj prve četvrtine - 27:18
Partizan posle 10 minuta igre u La Fonteti zaostaje za Valensijom, Slepi miševi su nametnuli svoj ritam i imaju prednost. Puerto i Dubljević vode domaći tim, Panter na drugoj strani sedam poena.
20:54 19.01.2023
6' – Razigrao se Dubljević
Bojan Dubljević se razigrao, dao je pet poena, pa sada Valensija vodi sa 9:8.
20:51 19.01.2023
3' – Panter!
Evo trojke Pantera, i za njega je bitno da meč otvori na što bolji način. Crno-beli vode sa 8:7.
20:49 19.01.2023
2' – 2:2
Lesor je doneo važne poene crno-belima na startu, dok je Puerto pogodio za domaćina. Početak duela je bitan za dalji razvoj situacije u La Fonteti.
20:46 19.01.2023
1' – Počeo je meč u La Fonteti
Počela je utakmica između Valensije i Partizana.
19:53 19.01.2023
Osveta?
Crno-beli su najavili da će tražiti osvetu za poraz u Beogradu posle produžetka rezultatom 100:96.