Laslo Đere - Sputnik Srbija

Bugarin ekspresno eliminisao Srbina – čeka susret sa Novakom

Laslo Đere, srpski teniser, eliminisan je u drugom kolu Australijan opena od Grigora Dimitrova, bugarskog tenisera, rezultatom 6:3, 6:2, 6:0.
Delovalo je na turniru u Adelejdu da je Laslo Đere u sjajnoj formi i da odlično pripremljen ide na prvi Grend slem u sezoni, ali nije uspeo daleko da odmakne u Melburnu.
Dok je u prvom kolu imao nešto lakši zadatak, Đerea je u drugoj rundi sačekao teži izazov jer je Grigor Dimitrov stigao jako naoštren na Australijan open.
Bugarski teniser od početka je diktirao tempo i odmah poveo uz brejk, dok Laslo nije mogao da stigne do brejk lopte tokom celog meča.
Dok je u prvom setu uspevao da čuva svoje naredne servise, u drugom je usledio raspad i srpski teniser dopustio je dva puta Dimitrovu da mu oduzme servis.
Ništa bolje Laslo nije otvorio ni treći set. Dimitrov je osvojio prvi gem na servis srpskog tenisera, a posle potvrde uzeo je još jedan brejk kao od šale.
Ostavio je Dimitrov Lasla na nuli u trećem setu i za sat i po vremena obezbedio plasman u treće kolo Australijan opena gde čeka pobednika meča Novak Đoković – Enco Kuoka.
Novak Đoković – Enco Kuako - Sputnik Srbija, 1920, 19.01.2023
Novak jači od Francuza i pijanog navijača
09:14 19.01.2023
6:3, 6:2, 6:0 – Kraj! Đere poražen
Đere nije uspeo da dođe do gema u trećem setu.
09:10 19.01.2023
6:3, 6:2, 4:0 – Đere pred porazom
Sada Laslo deluje kao da i sam jedva čeka da se ovaj meč završi. Srpski teniser dopustio je i drugi brejk u trećem setu.
09:03 19.01.2023
6:3, 6:2, 2:0 – Raspala se igra Đerea
Novi set počinje novim brejkom za Dimitrova. Neprepoznatljivo loše igra srpski teniser
08:56 19.01.2023
6:3, 6:2 – Drugi set za Dimitrova
Ponovo je bugarski teniser imao brejk i set loptu koju je Đere uspeo da spasi, ali već u narednom gemu Dimitrov koristi šansu i završava drugi set u svoju korist.
08:47 19.01.2023
6:3, 5:1 – Novi brejk
I dalje nema odgovora Lasla kome je igra još više potonula u drugom setu. Dok nije uspevao da se približi brejk lopti, Dimitrov je iskoristio novu šansu.
08:36 19.01.2023
6:3, 3:1 – Velika prednost Dimitrova
Lako je Laslo došao do svog servis gema, ali lak je to posao i za Dimitrova. Deluje da srpski teniser nije ni blizu brejka.
08:29 19.01.2023
6:3, 2:0 – Odmah brejk!
Dimitrov nastavlja sa dominacijom. Nanizao je Laslo greške i već dozvolio rivalu brejk u drugom setu.
08:21 19.01.2023
6:3 – Đere gubi
Srpski teniser nije imao nijednu brejk loptu tokom seta, pa je posle osvojenog brejka Dimitrov imao lak posao.
08:16 19.01.2023
5:3 – Korak do seta
Nije Laslo igrao svoj najbolji tenis u prvom setu, a Dimitrov je koristi svaku priliku da napadne.
08:09 19.01.2023
4:2 – Dimitrov bolji
Muči se Đere, ali više ne dopušta svoj servis gem rivalu. Daleko sigurnije stiže do gemova, ali ne uspeva da zapreti na servis Dimitrova.
07:59 19.01.2023