Rukometaši Srbije - Sputnik Srbija

Važna pobeda Orlova, Milosavljev „spustio roletnu“

Rukometaši Srbije ostvarili su veoma važnu pobedu u trećoj utakmici na Svetskom prvenstvu. Susreli su se sa Katarom i izašli kao pobednici rezultatom 34:24. Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Samim tim Orlovi su obezbedili prenošenje dva boda u narednu rundu takmičenja gde se formira nova grupa. Tamo će Orlovi igrati protiv Argentine, Holandije i Norveške.
Veoma bitna stavka je da je na gol Srbije konačno stigao Dejan Milosavljev i odmah je spustio roletnu, nanizao je gomilu odbrana i Katar nije imao rešenje za ovog mastora. Biće on ogromno pojačanje pred nastavak turnira. Prve dve utakmice na turniru je propustio zbog povrede.
Radivojević i Vorkapić odigrali su odličan meč, generalno je selektor Toni Đerona mogao da se uveri da ima podugačku klupu. Utakmicu su ranije zbog crvenih kartona završili Nikolić i Pešmalbek.
Briljirao je Bogdan Radivojević sa sedam golova, od čega pet u prvom poluvremenu, a raspoložen je bio i Vorkapić sa šest golova. Na drugoj strani Abdulah, Benali i kapiten Madadi postigli su po pet golova.
Nemačka i Norveška su u drugu fazu prenele četiri boda, Srbija i Holandija po dva, dok su Katar i Argentina bez bodova. To sve znači da utakmica Srbije i Nemačke može lako da bude i odlučujuća u narednoj rundi, pod uslovom da Orlovi dobiju i preostale dve utakmice.
Dve prvoplasirane ekipe iz novoformirane grupe izboriće plasman u četvrtfinale.
KRAJ - pobeda Srbije - 34:24!
Odličan meč i trijumf Orlova. Sledi nova grupa.
21:51 17.01.2023
55' – 30:21
Gotovo da je jasno da će Srbija stići do pobede, samo se čeka konačni rezultat. Vorkapić se trudi da razlika bude što veća.
21:46 17.01.2023
Crveni karton
Još jedan crveni karton, a dobio ga je Pešmalbek.
21:45 17.01.2023
50' – 28:18
Sada je Đorđić naređao nekoliko golova, snažni su to udarci, a Srbija vodi 28:18.
21:41 17.01.2023
46' – 25:17
Vorkapić se raspucao, a Milosavljev prosto ne da Kataru da dođe do gola.
21:38 17.01.2023
42' – 23:17
Fenomenalan gol postigao je Vorkapić, Srbija igra još bolje nego u prvom delu utakmice.
21:32 17.01.2023
37' – 21:15
Ušao je golman Milosavljev i odmah se vidi koliko znači našem timu, a Đorđić je postigao gol na drugoj strani i Srbija ima veliku prednost.
21:25 17.01.2023
32' – 18:14
Orlovi uspešno otvaraju drugo poluvreme, Vorkapić je pogodio i ponovo Srbija ide na sigurna četiri gola razlike.
21:09 17.01.2023
30' – 17:14
Radivojević je pogodio sa penala, Srbija ide na odmor sa prednošću od tri gola. Može se reći da možemo da budemo zadovoljni.
21:06 17.01.2023
28' – 16:14
Iako Srbija ima igrača više uspeva da podigne prednost, jako je to bitno pred odlazak na odmor.
21:00 17.01.2023
24' – 14:12
Lepenica se razbranio, Katar je počeo da topi prednost. Opustili su se Orlovi i previše.
20:56 17.01.2023
20' – 14:9
Dobro je Srbija preživela momente sa igračem manje, a onda je Ilić pogodio sa krila i sada je 14:9. Prvi put pet golova prednosti.
20:53 17.01.2023
18' – Crveni karton
Nikolić je protivnika udario u lice i dobio direktan crveni karton. Šteta.
20:47 17.01.2023
15' – 12:8
Radivojević je pogodio, Srbija vodi sa dva razlike, deluje da Orlovi drže dobar ritam na startu meča i igraju raznovrsno. Potom još dva brza gola, dobro sve izgleda.
20:42 17.01.2023
10' – 7:6
Naša reprezentacija brzo dolazi do golova, ali nikako ne uspeva da igra dobro u odbrani što je već priča koja se ponavlja.
20:37 17.01.2023
6' – 4:3
Radivojević je postigao gol, pre njega Ilić, dobar start za naša krila.
20:35 17.01.2023
4' – 2:2
Abadala je raspoloženo ušao u duel i dao je dva gola Cupari. A sada i isključenje za naše rukometaše, Orbović je skrivio prekršaj.
20:33 17.01.2023
3' – 1:0
Borzaš nije uspeo do gola, ali jeste Radivojević sa krila, sjajan potez i novi dobar start za desno krilo Orlova.
20:31 17.01.2023