Večiti startovali pripreme, Zvezda zadovoljnija

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 15.01.2023
Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su prve pripremne utakmice pred nastavak sezone. Crveno-beli su ostvarili pobedu nad Lehijom, dok je Partizan igrao nerešeno protiv Univerzitatee.
Igrači Crvene zvezde savladali su Lehiju iz Gdanjska 3:1 (1:1) u prvom meču na pripemama u Turskoj.
Strelci za crveno-bele bili su Osman Bukari u 14, Rafael Pjetržak u 71. autogol i Kings Kangva u 79. minutu, dok je pogodak za Poljake postigao Jaroslav Kubicki u 39. minutu.
Zvezda naredni meč igra protiv Nefčija 19. januara.
Crno-beli remizirali su sa rumunskom Univerzitateom 1:1 (1:0) u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Turskoj.
Crno-beli su poveli golom Andrije Pavlovića u 11. minutu iz penala, a izjednačio je Andrej Ivan u 77. minutu, takođe sa bele tačke.