Rukometaši Srbije - Sputnik Srbija

Orlovi nisu mogli bez odbrane, Nemci im naneli prvi poraz

Rukometaši Srbije poraženi su od Nemačke u drugom meču grupe E Svetskog prvenstva sa 34:33. Orlovi su igrali solidno u napadu, ali odbrana je ovoga puta bila daleko ispod potrebnog nivoa. Meč ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Orlovi su se dobro suprotstavili favoritu, ali im je nedostajalo koncentracije, golmanskih odbrana i bolje defanzive da urade nešto više na ovoj utakmici. Golman Nemačke Birlem bio je odličan na ovom meču i zaustavio je neke veoma važne šuteve. Kukić je bio najefikasniji sa sedam, a Bogdan Radivojević je dodao pet golova.
Tek u poslednjem minutu i poslednjem napadu Srbija je došla do 34:33, ali je do kraja ostalo još samo 10 sekundi i Nemci su sačuvali trijumf.
Sada Srbija ima jednu pobedu i jedan poraz na Svetskom prvenstvu, a naredni meč igraće protiv Katara.
Bilo je dobrih momenata u našoj igri, koristili smo krila, igrali raznovrsno u napadu, ali sve to bi padalo u vodu lošom odbranom.
Neverovatan broj golova Nemci su dali u prvim sekundama napada, brzim centrom su često kažnjavali to što se naši reprezentativci nisu vraćali na vreme u defanzivu.
Golmani Cupara i Bomašatar nisu blistali, ali su često ostavljani u situacijama u kojima je jako teško bilo šta i uraditi.
Nemački srednji bek Knor napravio je razliku na ovom meču i bio je nerešiva enigma za odbranu Srbije.
Orlovima sada preostaje da se spreme za Katar i probaju da prenesu neke bodove u narednu fazu.
Meč ste mogli da pratite na Sputnjiku.
19:34 15.01.2023
Kraj - 34:33
Poslednji minut
Orbović je dao gol na 10 sekundi pre kraja
19:32 15.01.2023
34:32 za Nemačku. Propustili su Orlovi mnogo šansi.
19:25 15.01.2023
55' – 30:33
Primili smo sada gol sa igračem više, jednostavno ne možemo da zaustavimo nemačke napade.
19:19 15.01.2023
51' – 30:32
Milosavljević je doneo važan gol, možda je ovo šansa da se napravi nešto više.
19:13 15.01.2023
46' – 28:30
Ilić sjajno šutira sedmerce, Dodić organizuje igru, u igri su Orlovi.
19:08 15.01.2023
43' – 25:28
Ušao je Dodić u igru i postigao lep gol. Moramo bolje u odbrani, to se ponavlja od prvog do ovog minuta.
19:03 15.01.2023
39' – 21:26
U ovim momentima se raspala igra naše reprezentacije, Gola je postigao gol sa pozicije pivota, a još smo zaradili i isključenje.
19:00 15.01.2023
36' – 20:23
Koliko god dobro Orlovi odigrali u napadu, sve se to vrlo brzo prospe jer se Nemci teleportuju i daju nam gol za nekolik sekundi. Odbrana i vraćanje u odbranu za svaku analizu...
18:57 15.01.2023
34' – 19:20
Evo jedne dobre odbrane i odmah je sve mnogo lakše. Kukić je pogodio. Ali odbrana se i dalje sporo vraća i to nas mnogo košta. Abutović je dobio isključenje dva minuta.
18:54 15.01.2023
31' – 16:18
Počelo je drugo poluvreme i to lošim napadom Srbije i to sa igračem više. Potom i Nemci dolaze do gola.
18:37 15.01.2023
Poluvreme - 17:19!
Rezultat nije loš s obzirom na odbranu koja nije bila baš na nivou. Radivojević je energijom i golovima digao našu reprezentaciju. Imamo šansu za preokret.
18:35 15.01.2023
29' – 16:18
Razigrao se Radivojević, donosi golove sa desnog krila i to je odlično po Orlove.
18:31 15.01.2023
26' – 14:16
Bomaštar je počeo da brani, Borzaš je dao gol i odmah to sve izgleda optimističnije.
18:25 15.01.2023
22' – 11:15
Ne pamti se ovakva utakmica da Srbija jedan napad ne uspeva da odbrani. Ali, Nemci za sada probijaju odbranu bez problema.
18:21 15.01.2023
19' – 10:13
Sada su Nemci iskoristili sve greške naše reprezentacije, Orbović je ostao da leži posle faula u napadu, a Nemci su završili napad cepelinom.
18:17 15.01.2023
16' – 10:11
Mertens nastavlja da koristi šanse koje mu se ukazuju, Orbović je odličan u napadu Srbije, ali Cupara je bez odbrane i dalje. Malo nedostaje i sreće našim reprezentativcima.
18:13 15.01.2023
12' – 8:9
Đorđić se raspucao, dobar je u napadu, buši Nemce, ali naša odbrana ne radi nikakav posao za sada. Potom pogađa i Kukić.
18:11 15.01.2023
10' – 6:8
Nijedan napad naša reprezentacija nije uspela da zaustavi i zato gubi dva razlike. Sa druge strane Volf brani Marsenićev pokušaj.
18:09 15.01.2023