Rukometaši Srbije - Sputnik Srbija

Dodić davao takt Orlovima, Đorđić razbio Alžir na startu Svetskog prvenstva

Rukometaši Srbije otvorili su Svetsko prvenstvo na uspešan način pobedom nad Alžirom u Katovicama rezultatom 36:27 (16:13). Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Orlovi možda nisu odigrali do kraja kako znaju, ali su bili dovoljno dobri da na pravi način započnu takmičenje. Selektor Toni Đerona je rotirao i pokušao da pruži šansu što većem broju igrača.
Na poluvremenu je naš tim vodio sa 16:13, a u tom momentu su golgeterski tim vodili Đorđić i Ilić sa po četiri pogotka.
Važan momenat bio je uvođenje Dodića koji je povezao redove našeg tima i sa njim na terenu Orlovi su izgledali prilično opasni.
Kada je Vorkapić zamenio Radivojevića u drugom poluvremenu na desnom krilu pokazao je koliko je kvalitetan, doprineo je sa nekoliko golova i nametnuo se selektoru Đeroni.
Na sve se nadovezao i sjajni Marsenić i Srbija je na pravi način startovala prvenstvo Sveta koje se održava u Poljskoj i Švedskoj.
Đorđić je dao osam golova, Marsenić devet, a Cupara je imao 11 odbrana.
Hrvatska - Egipat 22:31 (12:16)
Norveška - Severna Makedonija 39:27 (18:11)
Srbija - Alžir 36:27 (16:13)
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
21:55 13.01.2023
60 – 36:27!
Kraj utakmice!
21:49 13.01.2023
55' – 32:24
Sjajno igra Dodić tokom cele utakmice, potpuno daje takt igri našeg tima.
21:46 13.01.2023
52' – 29:23
Srbija malo zaspala pa je posle gola Đorđića primila gol iz brzog centra.
21:43 13.01.2023
49' – 27:21
Sada smo već ušli u fazu utakmice u kojoj Orlovi privode kraju posao, jasno je već sada da će doći do pobede na ovoj utakmici.
21:35 13.01.2023
44' – 25:19
Vorkapić leti po terenu otkako je ušao umesto Radivojevića, sad je bio precizan posle kontranapada. Vrlo je brz.
21:33 13.01.2023
42' – 24:19
Đorđić bombarduje golmana Alžira, za njega nema odbrane.
21:30 13.01.2023
38' – 22:17
Vorkapić jako siguran sa krila, pogodio je sa veoma teškog mesta. Potom i sjajna kontra i Ilić daje gol.
21:27 13.01.2023
36' – 19:16
Gol Vorkapića sa desnog krila, nedostajala je aktivnost sa tog dela. Jako bitno.
21:24 13.01.2023
33' – 17:15
Dodić je doneo gol našem timu sa igračem manje i tako nastavio da igra u vrhunskom ritmu, a ima samo 19 godina!
21:23 13.01.2023
31' – 16:14
Počelo je drugo poluvreme, a odmah je naš tim dobio isključenje. Važno je da se izdrži ovaj period. Alžir brzo stiže do gola i kažnjava sve.
21:06 13.01.2023
30' – 16:13, poluvreme!
Na poluvremenu Srbija vodi tri razlike, solidno prvo poluvreme kada se sve sabere i oduzme. Može i bolje, ali i gore od ovoga. Ilić i Đorđić dali su po četiri gola.
20:59 13.01.2023
27' – 15:12
Dodić je povezao naše redove, a Borzaš pokazao koliko snažan udarac poseduje.
20:55 13.01.2023
22' – 13:10
Dodić je ušao u igru na poziciju srednjeg beka i odmah je Srbija zaigrala tečnije u napadu. Marsenić je ponovo dobio loptu.
20:52 13.01.2023
20' – 11:9
Kukić za Marsenića i sjajan gol za naš tim.Konačno jedna baš tečna akcija Srbije. A onda Kemuš dobija dva minuta isključenje.
20:50 13.01.2023
18' – 10:9
Orbović je ušao u igru i opalio i pogodio. Sa druge strane Cupara nastavlja sa dobrim odbranama. Ali, biće novi peterac za Alžir.
20:46 13.01.2023
15' – 8:8
I dalje se Srbija muči, Alžir je osetio da može da igra protiv Orlova i zato je rezultat 8:8. Đorđić na kvalitet donosi golove.
20:44 13.01.2023
13' – 7:6
Ne koriste naši kontranapade, a sa druge strane Alžirci koriste i zato je samo jedan gol prednosti za Orlove.
20:39 13.01.2023
6' – 6:4
Đorđić igra odlično za sada, koristi dobar šut, a odbrana nije baš na nekom zavidnom nivou za sada.
20:37 13.01.2023
6' – 5:3
Alžirci se vraćaju, koriste igrača više i smanjuju na 4:3. Važno je da se Orlovi što pre odlepe rezultatski. Vejin pogađa!
20:36 13.01.2023
5' – 4:1
Đorđić je sjajno rešio napad, skok šut i vode naši ubedljivo. Potom isključenje Pešmalbeka, dva minuta.