Košarkaši Partizana  - Sputnik Srbija

Partizan ubedljivo poražen u Izraelu – bledi crno-beli poklonili pobedu Makabiju

Košarkaši Partizana poraženi su u 18. kolu Evrolige od ekipe Makabija rezultatom 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28). Crno-beli su zabeležili su deseti poraz u elitnom evropskom takmičenju.
Crno-beli su utakmicu otvorili potpuno bez ideje, a u odbrani kao da nikoga nije bilo, pa je već na startu Makabi imao strašnu seriju od 12:0. Prve poene tek posle gotovo pet minuta igre za Partizan je upisao Zek Ledej.
Međutim, ne samo da poeni Ledeja nisu probudili crno-bele, već su dodatno razbudili domaćina, a Bonzi Kolson bio je najraspoloženiji u tim trenucima i vezao je dve trojke. Tek u šestom minutu utakmice košarkaši Partizana uspeli su po prvi put da se odbrane.
Makabi je koristio gotovo svaki napad, igrali su bez greške i uspevali da održe dvocifrenu prednost, ali konačno je druga deonica donela i drugi Partizan.
Kevin Panter je pogodio prvu trojku za crno-bele, a posle tri minuta pogađa još jednu. Međutim, daleko da je Partizanovim problemima bio kraj. U želji da brže smanje prednost koju je protivnik stekao u ranoj fazi utakmice, crno-beli jeftino su gubli lopte i već pred kraj prvog poluvremena imali šest izgubljenih lopti.
Janis Papapetru napravio je korake, Aleksa Avramović bio neoprezan u napadu, a Lorenco Braun i Kolson čuvali su prednost Makabija.
Velika razlika u prvom poluvremenu videla se i u ofanzivnim skokovima za koje je košarkašima Partizana bilo potrebno dugo vremena da stignu protivnički tim. Dok su se crno-beli mučili u tom segementu, Makabi ih je delovalo je upisivao kao od šale.
Takođe, defanzicni skok pravio je problem Partizanu. Makabi je napravio deset poena iz ekstra poseda.
Drugo poluvreme počelo je dobro po Partizan i to trojkom Alekse Avramovića, međutim upravo je plejmkejker Partizana precrtao sve što je uradio jer je u dva uzastopna napada izgubio lopte.
Rasploženi Dante Egzum često je išao na liniju za slobodna bacanja sa koje je bio precizan, ali nije imao podršku saigrača u odbrani. Pogodio je Dante i trojku, ali usledila je izuzetno loša sekvenca Danila Anđušića.
U četvrtoj deonici sve ono što je pogrešio želeo je da ispravi Avramović koji je razigrao ušao u poslednju četvrtinu. U kombinaciji sa Papapetruom , Aleksa posle pogođene trojke smanjuje prednost Makabija na samo šest poena.
Ponovo je Braun povećao prednost Makabija, a onda su crno-beli ponovo uspeli da smanje prednost zahvaljujući Avramoviću.
Ključna greška dogodila se dva minuta pred kraj kada je Panter želeo posle jedne trojke da pogodi i drugu uzastopnu. Do kraja napada bilo je 15 sekundi, a kapiten je čini se prebrzo prokockao priliku da se Partizan vradi i napravi čudo.
Partizanu je falila odbrana, ali ni napad u ključnim trenucima nije funkcionisao jer su crno-beli pred kraj meča imali prilike da se vrate kada je Makabi mašio šuteve za tri poena.
Najefikasniji igrač na meču bio je Kevin Panter koji je upisao 22 poena uz dva skoka i tri asistencije, dok se najveće zasluge za pobedu domaćeg tima pripisuju Lorencu Braunu koji je ubacio 21 poen i upisao dva skoka uz pet asistencija.
Dvocifreni u Partizanu bili su i Dante Egzum sa 17, Zek Ledej sa 15, kao i Aleksa Avramović sa 13 poena.
Filip Petrušev i Duško Ivanović - Sputnik Srbija, 1920, 11.01.2023
Srpski biser blista u rukama starog majstora i „crta“ mu se put dvojice velikana
22:03 11.01.2023
40’ – 81:90 Kraj! Partizan je poražen u Izraelu
Ledej smanjuje prednost,a Braun odmah uzvraća. Velika drama odvijala se na kraju nakon što Partizanu nije bio priznat koš. Braun je precizan i sa linije za slobodna bacanja, a Avramović stavlja tačku poenima na ovaj meč.
21:54 11.01.2023
39’ – 77:86 Panter dao poslednju nadu, ali Makabi je gasi
Nakon što je Avramović teško izborio loptu Panter pogađa trojku, a onda se Partizan brani, ali kapiten ne može do još jedne trojke.
Debartolomeo kažnjava i pogađa za tri.
21:52 11.01.2023
38’ – 74:83 Nova trojka Makabija
Odlično se brani Papapetru, Braun ne pogađa trojku, ali Nibo hvata ekstra posed kada ga odmah faulira Ledej.
Martin pogađa trojku.
21:49 11.01.2023
37’ – 74:80 Odličan kapiten
Trojkom je odgovorio Braun, ali Panter vraća pogotkom pod faulom. Boldvin je završio utakmicu zbog pete lične greške!
Kapiten crno-belih upisuje 19. poen.
21:47 11.01.2023
36’ – 71:77 Ledej!
Panter je precizan sa linije za slobodna bacanja, a Avramović pravi četvrtu ličnu grešku.
Kolson je bio sam, ali je promašio, dok Ledej uspeva da poentira iz teške pozicije.
21:45 11.01.2023
35’ – 67:77 Ponovo povećava prednost Makabi
Braun ponovo povećava prednost Makabija, a na drugoj strani crno-beli ne koriste napad.
Boldvin ne uspeva da pogodi za dva, ali Panter kači loptu i Makabi dobija novi napad iz kog poentira Nibo.
21:40 11.01.2023
34’ – 67:73 Budi se Partizan!
Avramović ne pogađa za tri, a potom pravi i faul. Ledej krade loptu,a Papapetru posle kontre upisuje poene.
Grk je odigrao onda i sjanu odbranu, a potom pogađa Avramović.
21:37 11.01.2023
33’ – 63:71 Odličan Aleksa
Lesor upisuje ofanzivni skok, a Sorkin pravi drugi faul. Avramović je pogodio potom pod faulom Ostina Holinsa.
Razigrani Aleksa smanjuje prednost tima iz Izraela.
21:34 11.01.2023
32’ – 60:69 Uzvraća Makabi
Adams hladnokrvno pogađa trojku, a Panter poentira za Partizan.
21:33 11.01.2023
31’ – 58:66 Odličan Avramović
Avramović je iznudio faul i potom poentirao sa linije za slobodna bacanja. Sorkin na drugoj strani odličan pod košem, a potom Avramović prolazi Adamsa.
21:29 11.01.2023
30’ – 53:64 Kraj treće deonice
Egzum ne može do nove trojke,a treću trojku uzastopno maše igrači Makabija. Međutim, kada je ritam počeo da odgovara Partizanu, Anđušiću je sviran faul u napadu.
Braun na isteku napada uvećava prednost koja je ponovo dvocifrena.
21:27 11.01.2023
29’ – 53:62 Loša sekvenca Anđušića
Partizan je u problemu jer je Anđušić napravio treću ličnu grešku, a potom je Danilo i izgubio loptu.
Boldvin srećom po crno-bele ne ubacuje trojku,ali greši i Anđušić.
21:25 11.01.2023
28’ – 53:60 Egzum!
Još slobodnih bacanja za Egzuma! Međutim ne brane se košarkaši Partizana.
Egzum smanjuje prednost Makabija trojkom.
21:22 11.01.2023
26’ – 48:56 Dobra sekvenca crno-belih
Ponovo je Egzum poentira sa linije za slobodna bacanja, a onda sudija svira tri sekunde u reketu Sorkinu.
Dante potom ne uspeva da pogodi, ali Boldvin pravi faul i Egzum upisuje svoj 13. poen. Uspeo je Partizan da se odbrani, ali Anđušić na drugoj strani maši trojku.
21:18 11.01.2023
25’ – 45:56 Velika prednost Makabija
Ledeju se upisuje nova lična greška, a Martinu se priznaju poeni uz dodatna slobdna bacanja.
Kolson pravi faul nad Egzumom koji je siguran na slobodnim bacanjima. Debartolomeo ne pogađa za tri, ali Martin uspeva.
21:16 11.01.2023
24’ – 43:50 Crno-beli se i dalje muče
Još jednu loptu gubi Avramović, ukupno treću na utakmici... Ledej hvata defanzivni skok, a Trifunoviću izlazi lopta iz koša.
Panter pravi treći faul.
21:11 11.01.2023
23’ – 42:50 Zbrka!
Panter ne koristi napad, a potom Kolson krade loptu.
Odmah krade tu loptu potom Avramović, a ona još jednom završava u rukama igrača Makabija. Potom je krade Lesor, a Koen pravi faul.
21:10 11.01.2023
22’ – 42:48 Dobra odbrana Makabija
Braun pogađa za Makabi, a Aleksa ovoga puta ne pogađa za tri. Kolson je ostao sam, ali je Partizan imao sreće jer je Bonzi promašio.
21:08 11.01.2023
21’ – 42:46 Trojka Avramovića!
Prvi napad ima Makabi, ali Koen ne koristi šut za tri poena. Kolson pravi faul nad, a Avramvić pogađa trojku!
20:52 11.01.2023
20’ – 39:46 Kraj prvog poluvremena
Dibartolomeo ne pogađa iako je bio sam, ali Sorkin hvata ofanzivni skok. Usledio je još jedan promašaj, međutim sjajni Sorkin hvata još jednu loptu i ide na slobodna bacanja.
Ledej iz teške pozicije poentira, a Makabi ne koristi poslednji napad u poluvremenu.