„Kralj“ je poništio svoju istoriju posle 121 godine – i platio ceh

© AFP 2023 / JOSE JORDANReal - Viljareal
Real - Viljareal - Sputnik Srbija, 1920, 07.01.2023
Jedan od najvećih klubova na svetu Real iz Madrida odgirao je ovog popodneva prvi put, posle 4.436 utakmica i 121 godine, meč u kome među starterima nije imao nijednog španskog fudbalera - i izgubio.
Fudbaleri Viljareala savladali su na svom terenu Madriđane rezultatom 2:1 u meču 16. kola španske Primere.
Golove za domaćine postigli su Žeremi Pino u 47. i Đerar Moreno u 63, dok je jedini pogodak za Real dao Francuz Karim Benzema iz jedanaesterca u 60. minutu.
Marko Asensio i Lukas Vaskez bili su jedini španski fudbaleri u belom dresu Madriđana na ovom meču i to tek pošto su dobili priliku s klupe u drugom poluvremenu.
Za istoriju će ostati podatak da su startnih 11 Reala na ovom meču činila tri Francuza, dva Brazilca, dva Nemca, kao i Urugvajac, Hrvat, Austrijanac i Belgijanac.
Real je posle ovog poraza drugi na tabeli Primere sa 38 bodova, koliko ima i prvoplasirana Barselona, s tim da katalonski klub ima meč manje.
Real će u narednom kolu španskog šampionata igrati sa Atletikom u Bilbau, dok će se Viljareal sastati sa Seltom u Vigu.