Miša pao pred Danilom – sledi ruski derbi

© AP Photo / Kelly BarnesMiomir Kecmanović i Danil Medvedev
Miomir Kecmanović i Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 04.01.2023
Srpsko-ruski derbi u osmini finala turnira u Adelajdu nije opravdao očekivanja – Danil Medvedev iz Rusije je za 68 minuta u dva seta (6:0, 6:3) savladao srpskog tenisera Miomira Kecmanovića.
Trenutno sedmi teniser sveta je opravdao ulogu favorita i svoje namere je pokazao već u prvom setu koji je okončao bez izgubljenog gema, sa maksimalnim rezultatom.
Kecmanović je bio konkurentan samo u prvom gemu, ali je potom sve išlo na vodenicu Medvedeva.
U drugom setu je viđena veća borba, Kecmanović je održavao svoj servis, ali je poklekao u osmom gemu dozvolivši Medvedevu da iskoristi četvrtu brejk loptu.
Ruski teniser nije potom propustio priliku da u devetom gemu završi duel sa 6:3, čime je zakazao ruski derbi u četvrtfinalu i sastaće se sa Karenom Hačanovim koji je takođe sa 2:0 u setovima pobedio Džeka Drejpera.
► Gost emisije Miljanov korner bio je ministar sporta Zoran Gajić.