Mitrogol ponovo rešeta – magija Brazilca za prvenac Srbina u 2023!

© AFP 2023 / JUSTIN TALLISAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 03.01.2023
Srpski golgeter Aleksandar Mitrović stigao je do 11. pogotka u Premijer ligi ove sezone i prvenca u 2023. godini. Fulam je slavio na gostovanju u Lesteru sa 1:0 pogotkom Srbina u 18. minutu.
Prelepo mu je asistirao iskusni Brazilac Vilijan, a Mitrović se ovim golom iskupio za jedanaesterac koji je promašio tokom vikenda na utakmici sa Sautemptonom.
Ujedno je izjednačio i lični rekord kada su u pitanju pogoci u Premijer ligi (11).
Fulam je od starta zaigrao hrabro i iskoristio kadrovske probleme domaćina koji je rano ostao bez Bubakara Sumarea posle samo osam minuta igre.
Mitrović je u 81. minutu dobio žuti karton, to mu je bio peti u sezoni zbog koga će propustiti meč narednog kola protiv Čelsija.
Fulam se ovom pobedom probio na deobu šestog mesta sa Liverpulom gde obe ekipe imaju po 28 bodova.
Arsenal i Njukasl remizirali su u tvrdom derbiju u Londonu (0:0).
Mančester Junajted je savladao kao domaćin Bornmut sa 3:0, dok je Brajton ubedljivo nadigrao Everton na „Gudisonu“ kao gost - 4:1.