Košarkaš Crvene zvezde Filip Petrušev - Sputnik Srbija

Zvezda držala Barselonu u šaci, pa sve prosula posle lude Mirotićeve trojke

Košarkaši Crvene zvezde bili su na korak od velikog rezultata i pobede nad Barselonom, ali su gotovo dobijenu partiju prosuli u završnici meča. Nikola Mirotić dao je nemoguću trojku u poslednjoj sekundi četvrte četvrtine za produžetak. Gosti su na kraju slavili posle preokreta i pobede u produžetku - 99:94 (84:84).

Pitanje je i da li je Mirotić čak nagazio aut-liniju pre te trojke kojom je izborio produžetak za svoj tim. Deluje da jeste...

Za svaku pohvalu je što nije na ružan, već na miran način proslavio taj neverovatan pogodak.

Nemanja Nedović i Filip Petrušev ubacili su po 24 poena, odigrali su brutalnu utakmicu, ali Nikola Mirotić je večeras odlučio pobednika. Dao je trojku za produžetak, ubacio je slobodna bacanja u produžetku.

Zvezda je lako mogla do pobede na ovoj utakmici, samo je jedna odbrana i jedan faul nedostajao, ali se Mirotić izmigoljio i pogodio. Posle toga je Zvezdi u produžetku bilo jako teško da dođe do pobede.
Nije pomoglo crveno-belima ni to što je Šarunas Jasikevičujus isključen na startu produžetka. Barselona je ovaj meč dobila na kvalitet, ali i ogromno iskustvo.
Filip Petrušev dominirao je čitavim tokom meča, Zvezda je vodila i 10 razlike na startu poslednje četvrtine, ali se ispostavilo da nije imala dovoljno koncentracije da privede meč kraju.
Težak poraz za crveno-bele. Posebno znajući da se večeras i Argentinac Luka Vildosa povredio.
Na kraju 2022. godine gledali smo jednu od najboljih utakmica u proteklih 365 dana.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
21:21 30.12.2022
U poslednjih 60 sekundi Crvena zvezda zaostaje dva poena - 94:96.
21:17 30.12.2022
4' – Barsa vodi
Tesan je rezultat u produžetku, Barselona vodi dva razlike - 90:92. I imaće Higins dva slobodna bacanja. Pogodio je oba pokušaja - 90:94.
21:12 30.12.2022
2' – Dobrićeva trojka
Dobrićeva trojka u jako važnom momentu, Zvezda u zaostatku - 89:90
21:10 30.12.2022
2' – Isključen je Jasikevičijus
Higins je pogodio trojku na neverovatan način, a onda je Jasikevičijus isključen - 86:87
21:09 30.12.2022
1' – Tehnička Jasikevičijusu
Nedović je pogodio za 85:84
21:08 30.12.2022
Produžetak
Mirotić je pogodio sa devet metara u poslednjoj sekundi četvrte četvrtine.
21:07 30.12.2022
Mirotić je pogodio nemoguću trojku!
Nemoguća trojka Mirotića u poslednjoj sekundi - 84:84! Igraće se produžetak!
11 sekundi do kraja
Higins je promašio, a onda je lopta došla do Markovića koji je fauliran - 81:79. Pogodio je jedno slobodno bacanje, a onda je napravio faul.
20:55 30.12.2022
Dobrić je promašio, a onda je Nedović fauliran. Imaće dva slobodna bacanja.
20:53 30.12.2022
39' – Izjednačenje!
Pogodio je sada i Šanli i nerešeno je - 79:79. Neverovatno kako se istopila Zvezdina prednost
20:52 30.12.2022
39' – Još jedna trojka Abrinesa
Povezao je Abrines još jednu trojku, drži Barselonu u igri i sada je 79:76
20:51 30.12.2022
38' – Sjajan koš Mitrovića
Zvezda vodi sa 79:71 na tri minuta do kraja utakmice!
20:46 30.12.2022
37' – Neizvesno u Pioniru
Barselona je gubila 10 razlike i uspela da se vrati u utakmicu pa sda kasni samo četiri poena - 75:71
20:41 30.12.2022
36' – Abrines vezao dve trojke
Barselona je vezala dve trojke a pogodio ih je Abrines, pa su gosti napravili seriju 8-0. Rezultat je 72:68
20:36 30.12.2022