Na Zapadu ništa novo – još jedan „tripl-dabl“ Luke Dončića

© AP Photo / LM OteroLuka Dončić
Luka Dončić - Sputnik Srbija, 1920, 30.12.2022
Slovenački reprezentativac Luka Dončić nastavio je da sa odličnim igrama predvodi Dalas u pobedničkoj seriji i novim trostrukim dvocifrenim učinkom doprineo slavlju svog tima nad Hjustonom od 129:114.
Dončić je osmi trip-dabl u sezoni postigao još pre kraja treće četvrtine, a utakmicu je završio sa sa 35 postignutih poena, uz 12 skokova i 13 asistencija.
Odlično ga je pratio ceo tim, a najefikasniji su bili Vuds sa 21., Pauel sa 19 i i Hardvej sa 18 poena.
U gostujućem timu najbolji je bio Grin sa 23 poena, ali Hjuston ni u jednom momentu nije uspeo da pruži ravnopravan otpor razigranim domaćinima.
Boban Marjanović odigrao je samo četiri minuta za Roketse na ovom meču i zabeležio šest poena i tri skoka.
Već na poluvremenu Maveriksi su došli do ubedljive prednosti (65:51) koju su u poslednjoj četvrtini podigli i do 25 poena, a potom je rutinski održavali do kraja.
Dalas je tako sa pet vezanih pobeda ostvario najduži niz trijumfa od početka sezone.
Sa druge strane, gosti su drugi put u tri međusobna susreta ove sezone poraženi pa posle 35 utakmica imaju skor od 10 pobeda i 15 poraza.
Aleksej Pokuševski zbog preloma noge nije bio u sastavu Oklahome koja je poražena u Šarlotu sa 121:113.