Jokić ponovo vanserijski šutirao, ali saigrač ga uništio – Srbi izgubili u drami

© AP Photo / Jeff ChiuNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 29.12.2022
Nikola Jokić, srpski košarkaš, ponovo je bio nezaustavljiv, ali Denver je pretrpeo poraz od Sakramenta rezultatom 127:126. Nagetsi su posle četiri vezane pobede u dramatičnoj završnici ipak ispustili peti trijumf.
Vanserijske partije pruža Nikola Jokić, a protiv Sakramenta ovoga puta brojao je do 40 poena, sedam skokova i sest asistencija.
Malo je falilo da srpski as bude heroj i odluči pobednika utakmice, ali Nagetsi nisu imali sreće u poslednjem minutu.
Košarkaši Denevera vodili su tokom gotovo cele utakmice, sve do nešto više od minut do kraja kada su Deron Foks i Malik Monk ušli u seriju od šest poena i preuzeli vođstvo. Izjednačenje je doneo ko drugi nego Jokić.
Kristijan Braun je pogodio posle Domantasa Sabonisa i obezbedio produžetke, ali onda je usledila velika i neshvatljiva greška Jokićevog saigrača Kentevijusa Koldvela Poupa.
Na manje od sekund do kraja utakmice Pop je napravio faul nad Monkom i poslao ga na liniju za slobodna bacanja. Da žal Denvera bude još veći Monk je jedno slobodno bacanje promašio, pa su Nagetsi izgubili sa pola koša razlike.
Srpski as bio je ubedljivo najefikasniji igrač kako u svom timu tako i na utakmici, dok je Monk predvodio Sakramento sa 33 poena , dva skoka i tri asistencije.
Drama se odvijala i na utakmici Atlante i Bruklina koji je slavio rezultatom 108:107, a Bogdan Bogdanović odigrao je dobru partiju i upisao 14 poena uz tri skoka i dve asistencije.
Najvažnije poene postigao je kada je ubacio trojku na tri minuta do kraja meča i smanjio vođstvo Bruklina, a potom je izjednačenje na minut i po do kraja Eron Holidej. Međutim, trud je pao u vodu jer je najefikasniji u ekipi Atlante Dežonte Marej promašio šut za pobedu.
Marej je imao 24 poena , devet skokova i osam asistencija, ali Atlanta nije umela da se izbori Kajri Irvingom i Kevinom Durentom koji su obeležili meč sa 28 i 26 poena.