Partizan se s pobedom vraća iz crno-belih Laktaša

© Foto : ABA liga / Igokea / Marija VurunaPartizan Laktaši
Partizan Laktaši - Sputnik Srbija, 1920, 25.12.2022
Košarkaši Partizana su savladali Igokeu u 12. kolu ABA lige na gostujućem terenu rezultatom 96:85.
Crno-beli su ostvarili trijumf pred velikim brojem svojih pristalica koje su sa zadovoljstvom ispratile desetu pobedu u takmičenju.
Ekipa trenera Željka Obradovića je ozbiljnu razliku stekla već u prvoj četvrtini koju je završila sa deset poena viška u odnosu na rivala.
Do poluvremena Igokea je uspela da uspori ritam gostiju, u trećoj je čak uspela da smanji razliku za dva poena i usledila je zanimljiva poslednja deonica.
© Foto : ABA liga / Igokea / Marija VurunaDante Egzum
Dante Egzum - Sputnik Srbija, 1920, 25.12.2022
Dante Egzum
Na tri minuta do kraja Igokea se vratila na svega tri poena zaostatka, ali je trojkom Džejmsa Nanelija i ukradenom loptom za lako polaganje Kevina Pantera Partizan izbegao neizvesnu završnicu.
Najefikasniji u crno-belom timu bio je upravo Naneli sa 18 poena, Panter je dodao 15, Matijas Lesor 14, a Uroš Trifunović 12.
Na drugoj strani briljantan je bio Brajant Kroford sa 26 poena, dok je Stefan Đorđević ubacio 22.