Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak izgubio set, pa se zabavio i pokazao ko je gazda

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Sebastijan Ofnera na egzibicionom turniru u Dubaiju. Malo teže nego što se očekivalo – 2:1 (6:7, 6:0, 10:7). Izgubio je prvi set, ali je onda pokazao ko je gazda.
Đoković je danas trebalo da igra protiv Ože Alijasima, pa protiv Runea, da bi mu na kraju protivnik bio Sebastijan Ofner.
Iznenađujuće je Ofner dobio prvi set iako je u njemu Novak poveo sa 3:0 u gemovima, pa je samim tim napravio meč da bude zanimljiviji.
U nastavku je Novak počeo još više da se zabavlja, počeo je da se smeje, da se šali sa publikom i da igra svoj dobar tenis.
Samim tim je Novak dobio drugi set sa 6:0!
Kasnije se meč rešavao u trećem setu koji se igrao do 10 osvojenih poena, a Novak je meč priveo fenomenalnim fohendom.
Treba reći da Novakovi Sokolovi nisu uspeli da se planiraju u finale gde će igrati Zmajevi i Jastrebovi, tako da je to bilo to od Novaka na ovom turniru u Dubaiju.
Ofner je imao fantastične poteze na ovom meču, dobro je servirao i odigrao sjajno za igrača koji je 126. na svetu. Ali, moraće da se zadovolji samo uzbudljivim porazom od Đokovića.
Tekstualni prenos meča mogli ste da pratite na Sputnjiku.
19:22 23.12.2022
19:21 23.12.2022
Sada je 8:7
Ofner pruža jak otpor Novaku, ali je usledio divan bekhend i Nole stiže do 8:7.
19:18 23.12.2022
Nole!
Sjajno igra srpski teniser u ovim momentima i vodi sa 7:4 u trećem setu.
19:16 23.12.2022
Đoković vodi
Novak vodi sa 4:2 u trećem setu i servira. Ovo sve ide na Đokovićevu vodenicu. A, stiže Nole i da se zabavi dobro pa je dirigovao publici u Dubaiju.
19:14 23.12.2022
Počeo je treći set
Za sada poravnati obojica, 1:1 je u trećem setu. Zatim Nole stiže do 3:1!
19:11 23.12.2022
6:0 – Nole do seta bez izgubljenog gema!
Šampionski odgovor Đokovića koji je drugi set dobio sa 6:0! Fantastično je odgovorio na dobru partiju Ofnera.
19:09 23.12.2022
5:0 – Novak ide ka drugom setu
Đoković je u drugom setu uhvatio pravi ritam, igra tenis kakav samo on zna i Ofner sada ne može da mu pruži pravi otpor.
19:05 23.12.2022
4:0 – Novak ide ka drugom setu
19:01 23.12.2022
3:0 – Novi brejk!
Đoković sada hvata pravi ritam i vodi sa 3:0 kao u prvom setu.
18:58 23.12.2022
2:0 – Potvrda brejka
Ofner je došao do poena na spektakularan način, udarcem kroz noge, potom je loptica udarila i linijskog sudiju, a posle svega toga Đoković vodi sa 2:0 u gemovima u drugom setu.
18:53 23.12.2022
1:0 – Brejk!
Poveo je Novak sa 3:0 i nije delovalo da će imati problema u ovom meču, ali protivnik se razgoropadio i poveo sa 1:0 u setovima. A onda Novak pravi brejk na startu drugog seta!
18:49 23.12.2022
6:7 – Ofner dobija prvi set
Đoković sa duplom servis-greškom dopušta Ofneru da povede sa 1:0. Svakako - iznenađujuće.
18:47 23.12.2022
U taj-brejku Ofner vodi sa 5:4 i ima servis, blizu je osvajanja prvog seta.
18:41 23.12.2022
6:6 – Idemo u taj-brejk
Pomalo neočekivano, stigli smo do taj-brejka. Ofner se jako dobro drži protiv favorizovanog Novaka. Ali, Srbin bi sada trebalo da prebaci u višu brzinu.
18:34 23.12.2022
5:5 – Ofner se ne da
Ofner igra svoj najbolji tenis, Nole je opušten, pa nas to dovodi do rezultata 5:5.
18:29 23.12.2022
5:4 – Novak siguran
Vrlo brzo je Đoković stigao do prednosti od 5:4, ali deluje da nije baš zadovoljan svojom igrom.
18:28 23.12.2022
4:4 – Ofner dobro servira
Ofner sve bolje servira, a Đoković se muči sa riternom protivnika i sada imamo pravi pravi meč. Iako je Ofner van 100 najboljih.
18:23 23.12.2022
3:3 – Izjednačenje!
Maestralni ritern forhendom ulazi u teren, ali onda sledi Novakova greška. U nastavku gema Ofner je odigrao nekoliko odličnih poena i stigao do izjednačenja.
18:19 23.12.2022
3:2 – Ofner vratio brejk!
Novak pravi drugu duplu servis grešku i Ofner drugi put zarednom na Novakov servis ima 30:0.
Srpski as potom je poslao lopticu u mrežu i Ofner je dobio brejk šansu koju ipak moćnim forhendom poništava Novak.
Snašao se srpski teniser dobro i na mreži, ali novom duplom greškom Ofner dolazi do brejka,
18:16 23.12.2022
3:1 – Ofner stiže do prvog gema
Austrijanac je dobro otvorio gem jednim vinerom i as servisom i furiozno osvojio gem sa nulom.