Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Ceremonija dodele pehara na Svetskom prvenstvu - Sputnik Srbija

Uspeo je! Mesijeva Argentina šampion sveta posle finala za sva vremena

Lionel Mesi i Argentina popeli su se na vrh sveta! Konačno je Mesi dočekao ono što je čekao ceo svoj život, da se domogne Zlatne boginje i stane rame uz rame sa Dijegom Maradonom. Argentinci su u finalu Svetskog prvenstva savladali Francusku posle penala i više u toj zemlji, u fudbalu generalno, nikada ništa neće biti isto.
Argentina je vodila sa 2:0, posle 90 minuta bilo je 2:2. Argentina je vodila sa 3:2, posle 120 minuta bilo je 3:3. Na kraju je Mesi stigao do uspeha posle penala. Kilijan Mbape pokazao je veličinu het-trikom, ali je večeras bio jedan veći od njega.
Jedno od najboljih finala u istoriji fudbala. Ako ne i najbolje.
Mesi je šampion sveta. I to mu se više nikada neće spočitavati.
© AP Photo / Petr David JosekArgentina – Francuska
Argentina – Francuska - Sputnik Srbija, 1920, 18.12.2022
Argentina – Francuska
Sa ovom krunom kandiduje se za najboljeg fudbalera u istoriji. Sada više niko ništa ne može da mu ospori. Osvojio je i Kopa Ameriku. Osvojio je sve. I klupski i reprezentativno.
Argentina po treći put slavi titulu najbolje reprezentacije na svetu! Bilo ih je najviše u Kataru, bili su najglasniji, najveseliji. Zaslužili su je. Jesu imali penal i u četvrtfinalu i u polufinalu i u finalu, ali to ne umanjuje uspeh Gaučosa.
Kakvo je to finale bilo, kakva je to drama bila. Sve je počelo upravo sa penalom. Oboren je Anhel Di Marija, a Lionel Mesi je bio precizan u 23. minutu.
Vrlo brzo Argentinci su podigli na 2:0 posle sjajne akcije koju je završio Di Marija u 36. minutu utakmice. Trikolori su već tada bili u nokdaunu.
Posle toga uspeli su da se vrate, da naprave štimung, odvedu meč u produžetke sa dva gola Mbapea, da potom posle gola Mesija golom Mbapea odu u penale, a tamo su bogovi fudbala želeli da Mesi postane šampion sveta.
Promašili su Koman i Čuameni, a Montijel je golom sa bele tačke doveo Argentinu do Zlatne boginje.
Bilo je to možda i najbolje finale u istoriji Svetskih prvenstava.
Mogli ste da ga pratite uživo uz Sputnjik, kao i sve odigrane utakmice u Kataru.
18:54 18.12.2022
Montijel - pogađa! Argentina je šampion svetaaa!
Muani pogađa - 3:2.
18:53 18.12.2022
Paredes pogađa za 3:1! Argentina pred pobedom!
18:52 18.12.2022
Čuameni maši - 2:1!
18:51 18.12.2022
Dibala pogađa - 2:1.
18:50 18.12.2022
Koman maši - 1:1! Argentina ima prednost.
18:49 18.12.2022
Mesi pogađa za 1:1!
Mbape pogađa za 1:0!
18:44 18.12.2022
PENALI!
Gledaćemo penale. Pa, nije moglo drugačije ni da se završi.
Argentina – Francuska - Sputnik Srbija
18:43 18.12.2022
120' – Ređaju se šanse!
Francuzi su prvo imali zicer, potom Argentinci na drugoj strani! Neverovatno kakva utakmica.
18:40 18.12.2022
120' – Muani u šansi
Zamalo da Muani pogodi, ali je lopta proletea pored gola Martineza.
18:37 18.12.2022
118' – Mbape za 3:3!
Pogodio je Mbape za 3:3! Neverovatno kakva utakmica, kakva drama! Het-trik Mbapea!
18:36 18.12.2022
117' – Penal za Francusku!
Pa ovo ne može luđe, penal je za Francusku!
18:32 18.12.2022
111' – Da li će Argentina ovo sačuvati?
Imala je Argentina već sve u svojim rukama pa je prosula. Sada je na novom ispitu.
18:28 18.12.2022
GOL - MESI - 3:2!
Au! Kakva drama i gol Mesija u 108. minutu! Pa da li može veća drama od ove?
18:26 18.12.2022
106' – Počeo je drugi produžetak
Drama je na vrhuncu, još 15 minuta smo daleko od mogućih penala.
18:23 18.12.2022
Kraj prvog produžetka - 2:2!
18:21 18.12.2022
105' – Opasan napad Argentine
Martines se našao u šansi, a štoperi su spasili Francusku u ovoj situaciji. Bila je Argentina blizu.
18:19 18.12.2022
101' – Argentinci menjaju
Sada Argentinci menjaju, Paredes i Lautaro Martines ulaze u igru. I dalje je 2:2.
18:15 18.12.2022
96' – Rabio napustio duel zbog blažeg potresa mozga
Rabio se požalio na bol u glavi, pa je zbog potresa mozga napustio igru.