Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Plavo-bela tačka

Od šest odigranih utakmica uključujući i finale sa Francuskom, Argentini samo na dve nije dosuđen penal. Samo jedan od četiri penala Lionel Mesi nije uspeo da ikoristi.
Nema sumnje da su posle šest utakmica i pet pobeda Argentinci apsolutno zaslužili da se nađu u finalu i bore za trofej „Zlatne boginje“, ali se mora priznati da im je posao često bio olakšan bar za trunku.
Od početka Mundijala, fudbaleri Argentine umeli su da se postave i iznude penal, pa je tako Lionel Mesi već u prvoj utakmici protiv Saudijske Arabije šutirao sa bele tačke.
U poslednjem kolu grupne faze Argentincima je ponovo dosuđen penal, ali je Mesi promašio.
Značajnije sudijske odluke usledile su u nokaut fazi, jer je Mesi u 73. minutu četvrtfinala protiv Holandije sa bele tačke postigao gol za 2:0 i sprečio veću dramu jer su Holanđani u nastavku smanjili prednost na 2:1.
Već u 34. minutu polufinalne utakmice sa Hrvatskom Dominik Livaković nespretno je srušio Mesija pred golom, a slavni Argentinac osvetio se uspešno realizovanim penalom.
Treći penal i možda najznačajniji koji će Mesi pamtiti dosuđen je u finalu protiv Francuske, a tim pogotkom Leo je jednim korakom zakoračio ka istoriji.