Jokić se poigravao sa Lejkersima, ali je „kralj“ na kraju slavio

© AP Photo / Craig MitchelldyerNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 17.12.2022
Košarkaši Denvera poraženi su od Los Anđeles Lejkersa rezultatom 126:108 u meču u kojem su, očekivano, glavnu reč na parketu vodili Nikola Jokić i Lebron Džejms.
Srpski košarkaš i dvostruki uzastopni MVP najjače košarkaške lige sveta postigao je 25 poena, imao je 11 skokova i dve asistencije, te su mu samo dva dodavanja nedostajala za novi tripl-dabl.
Ipak, ni nova odlična partija Somborca i konstantno poigravanje sa superstarom Entonijem Dejvisom, nisu bili dovoljni da Nagetsi slave u Los Anđelesu.
Lejkerse je do ubedljivog trijumfa, od čak 18 razlike, predvodio "kralj" Lebron Džejms koji je ubacio 30 poena, imao je devet skokova i četiri asistencije, za nešto manje od 36 minuta provedenih u igri.
Jokić je imao podršku Džamala Mareja, koji se zaustavio na 23 poena, imao je pet uhvaćenih lopti i šest dodavanja, dok je Džejms uz sebe imao raspoloženog Brajanta - 21 poen.
Dvoboj dvojice superstartova - Jokića i Džejmsa obilovao je lepim potezima i poenima, a od samog početka susreta dve ekipe bile su praktično izjednačene, što potvrđuje i rezultat.
"Jezerdžije" su se odlepile tek u poslednjoj četvrtini, koju su rešili u svoju korist rezultatom 33:20.
Prethodno je uvodna deonica završena s pola koša prednosti - 33:32, da bi Denver na poluvreme čak otišao s prednošću - 65:64.
Ipak, u nastavku je došlo do buđenja Lejkersa, koji su treću i četvrtu četvrtinu dobili ukupnim rezultaotm 62:43, pa nije bilo dileme oko toga ko će odneti pobedu.
Lejkersi su 12. na Zapadu, dok je Denver na visokoj trećoj poziciji.