Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Lale procvetale za četvrtfinale, Amerikanci idu kući

© AP Photo / Ricardo MazalanHolandija - SAD
Holandija - SAD - Sputnik Srbija, 1920, 03.12.2022
Fudbalska reprezentacija Holandije prvi je četvrtfinalista Svetskog prvenstva u Kataru! Lale su procvetale i tukle SAD sa 3:1 (2:0). Denzel Damfriz bio je igrač utakmice sa dve asistencije i datim pogotkom. Sjajna njegova partija.
Veoma bitan momenat utakmice dogodio se u 10. minutu. Bila je o sjajna akcija Holandije, Memfis Depaj je postao strelac. Damfriz je ostavio sjajnu povratnu loptu, a Depaj je naleteo i pogodio suprotan ugao. Lale su očekivano povele, ali su Amerikanci preko Pulišića opasno pretili.
Kasnije je i Vea odlično pokušao pred kraj prvog poluvremena, ali je Holandija i na to imala odgovor.
Ponovo je Damfriz upisao asistenciju, a par minuta pre kraja prvog dela igre strelac je bio Dejli Blind za 2:0.
U nastavku su i jedni i drugi imali svoje prilike, Holandija je pretila preko Depaja, ali je najviše želela da sačuva prednost do kraja.
Rajt je postigao gol za Amere u 76. minutu i time uneo neizvesnost u ovu utakmicu, bio je to jedan od najepših golova na turniru.
Ali, Damfriz je posle toga golom razrešio sve dileme i odveo Holandiju u četvrtfinale.
Posle svega viđenog, možemo da kažemo - zasluženo.
Stara fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 03.12.2022
Ogoljena sramota: Srbija se raspala ali su velike sile izgubile čast i poslednju mrvicu viteštva