Željko Obradović - Sputnik Srbija

Parni valjak trokira – Partizan izgubio posle produžetka

Košarkaški klub Partizan dočekao je Valensiju u okviru Evrolige sa idejom da popravi utisak posle poraza u derbiju u ABA ligi. U toj nameri nije uspeo. Na kraju je rezultat glasio 100:96 za Slepe miševe i to posle produžetka. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Posle porazsa od Barselone, Reala i Crvene zvezde Partizan je vezao novi poraz.
Najefikasniji kod Partizana bio je Matijas Lesor sa 22 poena, a toliko je Rivero dao za Valensiju. Panter je završio duel sa 19 poena za crno-bele, a Veb i Arostegi 18, odnosno 17 za goste.
Partizan je loše startovao utakmicu pre svega u odbrani. Defanzivni skok nije bio dovoljno dobar, pa je Valensija tako dolazila do poena, najviše preko Veba.
Madar je dobro otvorio utakmicu, kasnije je i Panter ubacio jednu trojku pa su crno-beli nošeni podrškom sa tribina otišli na poluvreme sa prednošću od 43:37. Dobar je to bio rezultat u odnosu na prikazano.
U nastavku slična priča, Partizan je uspevao da napravi razliku, ali nedovoljno veliku da mirno uđe u završnicu.
Pa se tako u poslednjoj deonici igralo poen za poen sve do poslednjih minuta, sekundi... Na kraju je sve bilo rešeno u produžetku. Ni tamo Partizan nije imao snagu, oslanjao se gotovo isključivo na Kevina Pantera i to se ponovo pokazalo kao loša ideja.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu uz Sputnjik.
23:02 01.12.2022
Pobeda Valensije - 100:96
23:01 01.12.2022
Valensija vodi četiri razlike šest sekundi pre kraja...
23:00 01.12.2022
Izgubio je loptu Naneli
Partizan je imao napad na 12 sekundi do kraja, ali je izgubio loptu. Potom faul. Šest sekundi do kraja...
22:58 01.12.2022
Naneli!
Kakva trojka Nanelija, Valensija vodi dva razlike i ima napad. Partizan ima šanse da se izvuče. Trenutno je 96:98 za goste.
22:55 01.12.2022
Poslednji minut
U poslednji minut ušlo se sa prednošću Valensije od 96:93. Imaju Španci i napad. Harper pogađa pored Lesora - 98:93
Valensija bliža pobedi
Vode Slepi miševi sa 95:91, a onda je Rivera dodao još sa slobodnih bacanja - 96:91.
22:52 01.12.2022
4’ – Panter sada nije pogodio
Partizanovi napadi se svode na igru preko Pantera, a on sada nije pogodio – 90:93
22:50 01.12.2022
3’ – Neizvesno je
Jako je neizvesno u Areni, posle zakucavanja Lesora rezultat je 90:90. Pa Arostegi daje trojku 90:93.
22:48 01.12.2022
2’ – Panter
Ponovo Panter igra sam, doneo je poene sa linije za slobodna bacanja – 86:86. Potom i sjajan potez Dubljevića - 86:88
22:46 01.12.2022
1’ – PRODUŽETAK
Igra se produžetak, napad ima Valensija. Došli su Slepi miševi do poena sa linije za slobodna bacanja - 84:86
22:44 01.12.2022
Džons promašio za pobedu
Igraće se produžetak u Areni, Džons je promašio šut za pobedu - 84:84. Nije bio precizan u šutu za tri poena.
22:41 01.12.2022
Panter fauliran
Panter je fauliran na 11 sekundi pre kraja i imaće dva slobodna bacanja. Pogodio je oba, Valensija će imati napad.
22:39 01.12.2022
Harper pogađa
Harper je pogodio na 20 sekundi pre kraja preko Leosra, Valensija vodi 84:82.
22:38 01.12.2022
40’ – Poslednji minut
Panter je otišao na liniju za slobodna bacanja. Fauliran je pri šutu za tri poena – 80:82.
22:36 01.12.2022
39’ – Poslednja dva minuta
Pogodio je Panter trojku, a Valensija vodi sa 79:78.
22:30 01.12.2022
37’ – Promašaj Pantera
Probao je Panter sa velike udaljenosti, ali nije pogodio. Ostaje 73:74. Valensija je potom imao napad i pogodio uz faul – 73:77.
22:22 01.12.2022
34’ – Igra se poen za poen
Igra se poen za poen u Areni, Partizan trenutno posle koša Egzuma vodi sa 68:67.
22:16 01.12.2022
32’ – Neizvesna završnica u Areni
Partizan se muči, Naneli je promašio šut za tri poena, a ekipa Željka Obradovića vodi sa 64:62.
22:12 01.12.2022
30’ – Kraj treće deonice
Sjajno je zakucao Lesor, Arena je na nogama, a sve je to dovoljno da Partizan uđe u poslednju deonicu sa prednošću od 64:60. Mogla je to da bude i ubedljivija prednost.
22:04 01.12.2022
27’ – Panterova trojka
Panter je ubacio još jednu trojku, Partizan ima prednost, ali je veoma tesno u Areni i ide sve ka neizvesnoj završnici i poslednjoj deonici – 56:53.