Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Iran i Amerika - Sputnik Srbija

Mundijal 10. dan – Amerika eliminisala Iran, Senegal preokretom šokirao Ekvador!

Desetog dana Mundijala dobili smo nove učesnike osmine finala, Holandija je pobedila Katar (2:0) i potvrdila prvo mesto u Grupi A, Senegal je velikim preokretom eliminisao ekipu Ekvadora (2:1), Engleska je kao lider Grupe B ubedljivo pobedila Vels (3:0), dok će dalje i Amerika, minimalnom pobedom nad Iranom od 1:0.
Time smo dobili i prve parove osmine finala Mundijala, sastaće se Holandija i Amerika, odnosno Engleska i Senegal.
Mečeve ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
22:05 29.11.2022
90+9' - Kraj za Iran!
Amerika je uspela da se odbrani i pobedom od 1:0 ide u drugu fazu takmičenja!
22:02 29.11.2022
90+9' - Nema penala!
Tražili su Iranci novi penal, ali ništa od toga!
22:01 29.11.2022
90+8' - Drama!
Lopta je pala u peterac, prošla je kroz noge golmanu Amerike, ali je opasnost otklonjena!
21:56 29.11.2022
90+3' - Velika šansa za Iran!
Ubačena lopta je bila opasnost za Ameriku, usledio je šut, ali pored gola!
21:54 29.11.2022
90+4' - Kraj za Vels!
Utakmica između Engleske i Velsa je završena rezultatom 3:0 što znači da Velšani završavaju učešće na Mundijalu kao poslednjeplasirani na tabeli Grupe B sa jednim osvojenim bodom.
21:53 29.11.2022
90' - Devet minuta nadoknade vremena!
Iran ima dodatni period za gol koji ga vodi u drugu fazu!
21:50 29.11.2022
87' - Jalova ofanziva Irana!
Žestoki napadi Irana, Amerika se brani sa svih 11 igrača!
21:45 29.11.2022
82' - Velika šansa za Iran!
Gužva u kaznenom prostoru i loš pokušaj napadača Irana!
21:29 29.11.2022
68' - Novi gol za Engleze!
Treći protiv Velsa, drugi za Rašforda!
21:27 29.11.2022
65' - Kakva šansa!
Briljantna akcija Irana, ali i promašaj Godosa!
21:18 29.11.2022
58' - Niz izmena u Engleskoj
Van terena su Voker, Kejn i Rajs, a u igri Aleksander-Arnold, Vilson i Filips.
21:17 29.11.2022
56' - I još jedna!
Mur je imao veliku priliku za Vels, sjajno je šutirao, ali je Pikford još bolje odbranio!
21:16 29.11.2022
55' - Velika šansa za Vels!
U 55. minutu je briljantno šutirao Džejms, ali je lopta prošla tik pored desne stative.
21:12 29.11.2022
52' - Još jedan gol!
Foden pogađa na asistenciju Kejna, Engleska protiv Velsa vodi sa 2:0!
21:10 29.11.2022
50' - Vodi Engleska protiv Velsa!
Gol je postigao Markus Rašford!
20:52 29.11.2022
Poluvreme: Iran gubi od Amerike, Vels odoleva Engleskoj
Posle 45. minuta mečeva odluke u Grupi B Mundijala Amerika vodi sa 1:0 od Irana, dok Vels uspeva da sačuva svoj gol uprkos velikoj inicijativu Engleske i rezultat je 0:0.
45+7' - Poništen gol Amerike!
Vea je plasirao loptu u gol, ali je bio pre toga u ofsajdu!
20:48 29.11.2022
45+2' - Mohamadi izlazi!
Povreda igrača Irana, na terenu je Karimi.
20:45 29.11.2022
45' - Nema drugog gola!
Vea je mogao da plasira loptu u mrežu Irana, ali se spetljao i opasnost je otklonjena.
20:38 29.11.2022