Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Švajcarska – Kamerun - Sputnik Srbija

Švajcarci minimalni – Kamerun žestoko pretio pa nestao

Fudbaleri Švajcarske savladali su selekciju Kameruna minimalnim rezultatom 1:0 golom Emboloa.
Reprezentativci Kameruna odlično su ušli u utakmicu i odmah pokazali brzinu i snažnu ofanzivu, na koju Švajcarska nije znala da reaguje.
Šanse za Kamerun su se ređale, imali su tokom prvog poluvremena četiri šuta u okvir gola naspram velikih nula koliko je imala Švajcarska.
Međutim, Švajcarci su imali sreće jer Čupo Moting koji se našao u nekoliko šansi nije znao da reaguje na vreme i lako je prokockao sve sjajne prilike koje su izašle iz odličnog kontra napada Kameruna.
Prvo poluvreme završeno je bez golova, ali je Kamerun mogao sa više samopouzdanja da ode na pauzu.
Iako su oni bili ti koji su nametnuli svoj ritam, Kamerunci su u potpuno drugačijem stilu zakoračili u drugo poluvreme. Bojažljivost i odustnost donela je prvu priliku Švajcarskoj u 58. minutu, a nju koristi Embolo inače rodom Kamerunac.
Šaćiri je asistirao, a Embolo raspucao po lopti i snažno zatresao mrežu Kameruna posle čega se ta reprezentacija potpuno povukla.
Mogli su Švajcarci do novog gola, ali je dobar posao radio Onana na golu Kameruna.
Ovaj duel ujedno je i prva utakmica u grupi G u kojoj se nalaze Srbija i Brazil, a ta utakmica zakazana je za 20 časova.
Pogledajte najavu ruske televizije za meč srpske i ruske reprezentacije.
12:08 24.11.2022
48’– Goool! Embolo!
Prva akcija Švajcarske i Embolo trese mrežu posle asistencije Šaćirija.
12:57 24.11.2022
90’ + 6 – Kraj! Pobeda Švajcarske
12:48 24.11.2022
89’– Džaka!
Džaka šalje snažan udarac, ali lopta završava u rukama Onane.
12:44 24.11.2022
84’– Žestoki Švajcarci
Akanđi pravi žestok faul i dobija žuti karton
12:41 24.11.2022
81’– Kamerunci ne uspevaju da zaprete
Faj je centrirao međutim ne uspeva Kamerun da zapreti posle toga.
12:34 24.11.2022
74’– Promena i u timu Kameruna
Iz igre je izašao Čupo Moting, a ulazi Abubakar.
12:32 24.11.2022
72’– Izmena
Umesto Emboloa u igru je ušao Haris Seferović.
12:27 24.11.2022
66’– Sjajna odbrana Onane
Vargas je imao odličnu priliku za gol, šutnuo je snažno i precizno, ali fantastično je odreagovao Onana.
12:24 24.11.2022
63’– Žuti karton
Elvedi povlači za dres Čupo Motinga i zasluženo dobija žuti karton.
12:22 24.11.2022
62’– Bolji Švajcarci
Faj je uputio centaršut ka velikom broju reprezentativaca Kameruna u šesnaestercu, ali blokiraju to Švajcarci.
12:18 24.11.2022
57’– Sebično
Čupo Moting sve želi sam i to mu još jednom ne donosi ništa. Sjajno je zaobišao odbranu Švajcarske, ali nije želeo da preda loptu nekom od saigrača.
12:17 24.11.2022
55’– Šaćiri ne pronalazi saigrače
Šaćiri je izveo centaršut ali lopta nije stigla do Švajcaraca.
12:06 24.11.2022
46’– Počelo je drugo poluvreme
Kamerun ne uspeva da sačuva loptu
11:49 24.11.2022
45’– Kraj prvog poluvremena
Bez golova u prvih 45 minuta igre, ali vrlo lako mogla je Švajcarska da se nađe u velikom problemu.
Kamerunci su iz brzih kontra napada nizali šanse, a imali su i četiri odlična šuta u okvir gola. Švajcarska je sa druge strane imala jednu konkretniju šansu, ali je Kosteleto sjajno odreagovao i uklizao Embolu.
Čupo Moting se istakao kod nekoliko šansi, ali nije reagovao dovoljno brzo.
11:43 24.11.2022
42’– Fantastični Kamerunci
Čupo Moting se ponovo dugo nameštao na šut, ali uspeo da izdejstvuje novi korner za Kamerun.
11:41 24.11.2022
40’– Odbranio se Kamerun
Embolo pada u kaznenom prostoru, ali Kosteleto fenomenalno uklizava! Kakva majstorija u odbrani.
11:36 24.11.2022
35’ – Ne staje Kamerun
Brzina Kamerunaca im pomaže da stvore još više prilika za gol. Mbemo je dodao loptu Ekambiju ali on nije uspeo lepo da zahvati loptu.
Mnogo opasnije deluju Kamerunci.
11:34 24.11.2022
33’ – Konačno zapretili Švajcarci
Lopta stiže do Vargasa, a on je šalje Vigmeru koji ipak ne uspeva da savlada Onanu.
11:32 24.11.2022
30’ – Sjajni Kamerunci
Četvrti udarac u okvir gola Kamerunca posle fantastične akcije.
Golman je pao, a Švajcarac koji se našao ispred gola je nekako uspeo da otkloni pretnju.
11:30 24.11.2022