Partizan izgubio od Reala, ali je učestvovao u rekordu Evrolige

© Sputnik / Lola ĐorđevićDanilo Anđušić
Danilo Anđušić - Sputnik Srbija, 1920, 24.11.2022
U duelu Real Madrida i Partizana palo je 72 poena u prvoj četvrtini što je rekord Evrolige! Iako su crno-beli prednjačili u prvih 10 minuta, nisu izdržali, pa su upisali poraz na kraju - 105:97.
Partizan je u Madridu odigrao vrlo čudnu utakmicu.
Podatak za verovali ili ne rubriku je da su crno-beli u prvih 10 minuta dali čak 40 poena! Primili su 32. To je ujedno bila najefikasnija četvrtina u istoriji Evrolige, dakle, oboren je rekord.
A prosto je neverovatno i da je Real Madrid posle takve prve četvrtine na poluvremenu vodio sa 54:51! Otvorio je Kraljevski klub drugu deonicu serijom 20:2 i tako preuzeo kontrolu nad utakmicom.
Naneli i Anđušić su briljirali na startu, a potom je Serhio Ljulj preuzeo dirigentsku palicu i Real je krenuo da igra sve bolje i bolje.
Moglo je već tada se nasluti u kom smeru ide utakmica, a posebno zato što odbrana Partizana ponovo nije bila na pravom nivou.
Na kraju je sve rezultiralo porazom crno-belih.
Najefikasniji kod Partizana bili su Zek Ledej sa 20, Dante Egzum sa 17 i Kevin Panter sa 16 poena. Kod Reala su prednjačili Ljulj sa 20 i Tavares sa 17.
Nedavno je gost u emisiji Miljanov korner bio srpski košarkaš Ivan Paunić koji već godinama igra u Rusiji.