Zvezda i Zenit - Sputnik Srbija

Zvezda je poletela, ali se teško prizemljila u Sankt Peterburgu

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su poraz od Zenita u Sankt Peterburgu, na prijateljskoj utakmici, rezultatom 3:1.
Zvezda je ostavila odličan utisak i vodila je posle prvog poluvremena, ali je u nastavku do izražaja došao kvalitet domaćeg tima.
Gol za Zvezdu postigao je Ibrahim Mustafa, a strelci za Zenit bili su Aleks Sutormin, Aleksandar Jerokin i Gustavo Mantuan.
Crveno-beli su bili odlični u prvom poluvremenu, Ben je imao šansu posle dodavanja Kataija, pokušao je i Gobeljić, isticao se i golman Vasiljević, a u 23. minutu je Mustafa zatresao mrežu Zenita udarcem glavom.
Zvezda je vršila presing na poslednju liniju odbrane Zenita posle postignutog gola, opasan je bio i Zenit, ali je Vasiljević bio na visini zadatka.
U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja do 60. minuta kada je mladi Mituljikić skrivio penal, a siguran egzekutor je bio Sutormin.
Tok meča ste mogli da pratite na stranicama Sputnjik sporta.
18:23 22.11.2022
Meč pratite uživo
19:56 22.11.2022
90' – Kraj, poraz Zvezde
Bez obzira na poraz, trener Zvezde Miloš Milojević može da bude zadovoljan viđenim, naročito jer je na raspolaganju imao uglavnom igrače sa malom minutažom tokom jesenje polusezone.
19:36 22.11.2022
74' – Zvezda primila novi gol!
Mantuan je precizan u 74. minutu.
19:30 22.11.2022
67' – Preokret Zenita!
Svi su stali i čekali na ofsajd, samo je Jerohin nastavio da igra i savladao je Vasiljevića!
Zenit vodi 2:1!
19:23 22.11.2022
61' – Gol za Zenit!
Izjednačenje iz penala, strelac je Sutormin.
19:22 22.11.2022
60' – Penal za Zenit!
Mladog Mituljukića je lopta pogodila u ruku.
19:18 22.11.2022
56' – Prečka!
Nisu imali sreće fudbaleri Zenita!
19:16 22.11.2022
54' – Nema promene rezultata
Zenit u drugom poluvremenu deluje opasnije, ali se Zvezda odlično brani.
18:51 22.11.2022
Poluvreme!
Zvezda i dalje vodi 1:0.
18:28 22.11.2022
23' – Vodi Zvezda!
Mustafa postiže gol u 23. minutu!
18:25 22.11.2022
Prelepa slika
17' – Vasiljević spasao Zvezdu!
Ozbiljan napad Zenita i dve odbrane golmana Vasiljevića.
Bakajev je mogao da postigne gol, ali se isprečio sjajni mladi golman.
18:09 22.11.2022