Kad je pao Makabi, što ne bi i Split

© Foto : ABA ligaJam Madar
Jam Madar - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022
Košarkaši Partizana ostvarili su novu pobedu u ABA ligi. Posle trijumfa nad Makabijem u Evroligi, sada je pred crno-belima pao i Split na Jadranu rezultatom 89:70.
Očekivalo se da Partizan lakše slomi otpor gostiju u prvom poluvremenu, ali je posle 20 minuta tim Željka Obradovića otišao na odmor sa samo poenom prednosti.
Upravo je u drugom poluvremenu došlo do reakcije, crno-beli su zaigrali kako znaju, pa su u trećoj deonici zategli odbranu i napravili prednost od 15 poena razlike.
Važno je reći i da je debi, odnosno prve minute i poene u dresu Partizana upisao i Vladimir Brodzijanski, novi košarkaš crno-belih.
Najefikasniji u pobedi crno-belih bili su Džejms Naneli, Zek Ledej i Janis Papapetru, što znači da je i na Jadranu Obradović najviše dobio od stranih igrača.
Važno po crno-bele je i da je Alen Smailagić dobio ponovo minutažu i da se polako vraća u formu posle pauze od povrede.
Na kraju su šestorica igrača bila dvocifrena - Ledej (14), Naneli (13), Trifunović (11), Anđušić (11), Madar (10) i Papapetru (10).
Kod Splićana bolji od ostalih bili su Šorter sa 23 i Mavra sa 18 poena.
Nedavno je gost u emisiji Miljanov korner bio srpski košarkaš Ivan Paunić koji već godinama igra u Rusiji.