Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Remi srpskog rivala u poslednjoj proveri pred Mundijal

© Sputnik / Mariя Plotnikova / Uđi u bazu fotografijaErik Maksim Šupo Moting
Erik Maksim Šupo Moting - Sputnik Srbija, 1920, 18.11.2022
Fudbaleri Kameruna su odigrali 1:1 protiv Paname u pripremnoj utakmici pred Svetsko prvenstvo u Kataru.
Na utakmici u Abu Dabiju je bilo samo 1:1, a jedan od protivnika Srbije je poveo početkom drugog poluvremena.
Tada je u igru ušao Erik Maksim Šupo-Moting i dao je gol u 48. minutu. Iza toga je još jednu šansu imao Kamerun preko Enkudua, ali je odbranio golman Paname Orlando Moskera.
Panama je izjednačila u 55. minutu kada je strelac bio Majkl Muriljo. On je dao divan gol iz slobodnog udarca.
Do kraja meča je Šupo-Motan imao još jednu šansu i to u 89. minutu kada je glavom šutirao ali je pogodio stativu.
Prvi protivnik Kameruna je Švajcarska 24. novembra, dok će četiri dana kasnije ta selekcija igrati protiv Srbije.
► Nedavno je gost emisije Miljanov korner bio novinar Nebojša Petrović koji je govorio o Svetskom prvenstvu.