Jedan gem je odredio Đokovićevog protivnika u polufinalu!

© AP Photo / Antonio CalanniTejlor Fric
Tejlor Fric - Sputnik Srbija, 1920, 17.11.2022
Srpski teniser Novak Đoković saznao je ime protivnika u polufinalu Završnog mastersa u Torinu, a to je Tejlor Fric koji je nadigrao Feliksa Ože-Alijasima sa 2:1 - 7:6, 6:7, 6:2!
Gotovo tročasovni duel praktično je odlučen u šestom gemu trećeg seta gde je Amerikanac stekao prve brejk prilike, četvrtu je iskoristio i prvim brejkom najavio, a drugim u osmom gemu potvrdio pobedu i plasman u finale.

Dva taj-brejka

Sam prvi set trajao je čak sat vremena i 15 minuta, a dobio ga je Fric sa 7:6.
I jedan i drugi su odlično servirali i nisu dopustili protivniku da dođe do brejka, pa je bilo logično da se sve rešava u taj-brejku.
Tamo je Fric bio konstantniji, poveo je prvo sa 4:2, a onda i 6:3, da bi sa 7:4 došao do prvog seta.
U drugom je viđen malo drugačiji tenis, pretili su brzo i jedan i drugi brejkovima, ali su i dalje čuvali ljubomorno prednost servisa što je dovelo do novog taj-brejka.
Kako je vreme odmicalo, postajalo je jasno da će Novakovog protivnika odlučiti detalji i momenat nepažnje.
Fric je poveo, delovalo je da ide ka pobedi, ali je Feliks imao prave reakcije i uspeo je da izjednači iskoristivši prvu i jedinu set loptu, sa dva poena u nizu posle 5:5.

Prelomni gem

Prvu brejk loptu u meču stekao je Fric u petom gemu, drugu mu je poklonio Kanađanin prvom svojom duplom servis greškom, ali je forhendom ponovo otklonio opasnost za izjednačenje.
Izdao ga je omiljeni udarac u narednom poenu za treću brejk priliku, dobio je i četvrtu šansu Amerikanac, a Feliks mu je omogućio prednost posle osam i po minuta igre u šestom gemu.
Brzo je Fric potvrdio brejk, Ože-Alijasim je izgledao potpuno demoralisano, 21:6 je bilo u ukupnim poenima za rivala, a rezultat toga je bio i rezultat osmog gema gde je Amerikanac završio posao novim brejkom.