Nadal se dostojanstveno oprostio od Torina

© AP Photo / Michel EulerRafael Nadal, Pariz, Bersi
Rafael Nadal, Pariz, Bersi - Sputnik Srbija, 1920, 17.11.2022
Rafael Nadal, španski tenser uspeo je da ostvari jedinu pobedu na Završnom mastersu u Torinu nad Kasperom Rudom, norveškim teniserom rezultatom 7:5, 7:5.
Španski teniser nije u dobroj formi stigao u Torino, ali je uložio sav napor kako bi sačuvao čast i iz italijanskog grada otišao sa bar jednom pobedom.
Sa druge strane, Rud je mogao rasterećno da uđe u meč jer je imao obezbeđno polufinale posle dve pobede.
U meč su Španac i Norvežanin ušli izjednačeno, igralo se bez brejk lopte sve do devetog gema kad je Rud propustio veliku šansu što je moždai prelomilo prvi set, ali i meč.
Nije Nadal dopuštao sebi taj luksuz da mnogo greši u važnim trenucima, spasao je te dve brejk lopte i potom on bio taj koji je oduzeo servis protivniku.
Gotovo da je preslikano tekao drugi set, a jedina razlika bila je u tome što do dvanaestog gema nije bilo brejk lopte, kada je prvu i jedinu iskoristio Nadal i završio meč.
Odličan meč odigrali su obojica tenisera, čvrsta igra prikazana je tokom celog meča, ali je Nadal posle dva poraza imao veliku želju da pokaže da i dalje nije za otpisivanje.
Španski as napravio je 16 neiznuđenih grešaka, ali je upisao čak 37 vinera.
►Za Sputnjik je nedavno pričao Novak Đoković.