Sunovrat Nadala – poraz od Feliksa za izvestan kraj sezone!

© AP Photo / Mark J. TerrillRafael Nadal u Indijan Velsu
Rafael Nadal u Indijan Velsu - Sputnik Srbija, 1920, 15.11.2022
Rafael Nadal, španski teniser, gotovo je završio takmičenje na Završnom turniru u Torinu pošto je doživeo i drugi poraz – posle Tejlora Frica u dva seta ga je savladao i Feliks Ože-Alijasim sa 6:3, 6:4.
Posle dva kola u Grupi A Nadal ima dva ubedljiva poraza i bez osvojenog seta i može polako da pakuje kofere za povratak kući jer postoji samo teoretska šansa da nastavi takmičenje, a samim tim i takmičarsku sezonu.
Za to je neophodno da Tejlor Fric što ubedljivije pobedi Kaspera Ruda, a potom isto uradi i Nadal, a zatim da Amerikanac pokaže dominaciju nad Ože-Alijasimom.
Španac je propustio dve brejk lopte već na startu meča, nije ih iskoristio, to nije učinio ni u sedmom gemu, a Kanađaninu je samo jedna prilika bila dovoljna u osmom da stekne prednost i u devetom da završi set.
Drugi je ranije rešio, već u trećem gemu je napravio brejk i završio posao iskoristivši prvu meč loptu u desetom gemu.