Đoković - Cicipas, Torino, Masters - Sputnik Srbija

Novak dotukao Cicipasa i krenuo po krunu u Torinu

Novak Đoković je dominantno startovao na završnom Mastersu u Torinu gde je u prvom kolu bio bolji od Grka Stefanosa Cicipasa u dva seta 6:4, 7:6.
Nijednog trenutka Srbin nije dozvolio mladom Grku priliku da ga ugrozi pa je ostalim rivalima u „crvenoj“ grupi odmah stavio do znanja da ga zanima pohod do kraja i sedme titule na završnom turniru.
Bilo je, naravno, manjih oscilacija, uglavnom udrugom setu kada je servis izdao Noleta pa se namučio u četvrtom gemu da spasi brejk loptu za Grka, ali je Đoković pronašao prepoznatljivi ritam i priveo meč kraju onako kako se očekuje.
Prvi set odlučio je uvodni gem i rani brejk koji je Novak napravio na servis Grka. Stigao je Nole do 15:40, propustio prvu brejk lopticu, ali nije drugu pa je stekao odlučujuću prednost.
Potom su i jedani drugi igrali sigurno na svoj servis, Grk nije imao nijednu brejk šansu pa je prvi set završen sa 6:4 u korist Đokovića.
U drugom setu je Cicipas namestio servis, od starta dobro servirao, ali mu to nije pomoglo jer je i Novak bio podjednako ubedljiv.
Uspeo je Grk sredinom drugog seta da dođe do 40:30 i jedine brejk šanse na meču, ali je Đoković odbranio i držao tempo do taj-brejka. Opet je njihov duel odlučivao taj-brejk kao i prošle nedelje u Bersiju i opet je isti bio pobednik.
Novak je lako stigao do 5:1, potom prepustio Grku tri vezana poena za 5:4, ali odservirao majstorski i sa 7:4 i stigao do startnog trijumfa od 2:0.
Pobede koja mu već posle prvog dana garantuje čelo na tabeli u „crvenoj“ grupi.
Standings provided by Sofascore
►Za Sputnjik je nedavno pričao Novak Đoković.
Direktan prenos pratite na Sputnjiku:
22:50 14.11.2022
6:4, 7:6 – Kraj! Pobeda Đokovića na startu završnog Mastersa!
0:1 – Trajala je kratko neizvesnost, ali je "hok-aj" rekao da je dobra lopta.
2:1 – Preokreće Novak na svoj servis rezultat.
3:1 – Sjajan udarac i mini-brejk za Novaka.
4:1 – Sada je prednost na strani Đokovića.
5:1 – Zna se majstor, Grk gubi ovu bitku polako...
5:3 – Smanjuje Stefanos...
5:4 – Tri vezana poena za Grka, dva na svoj servis.
6:4 – Sjajan viner i posle sat i 37 minuta dve meč lopte za Novaka

22:40 14.11.2022
6:4, 6:6 – Idemo u taj-brejk!
I Novak je bio siguran na svoj servis, pa je rezultat opet izjednačen. Taj-brejk će odlučiti pobednika ovog drugog seta. Prošle nedelje u Parizu Novak je slavio u taj-brejku.
22:35 14.11.2022
6:4, 5:6 – I Cicipas siguran!
Grk stiže do novog vođstva uz jedan izgubljen poen, pa Novak u sledećem gemu servira za ostanak u drugom setu.
22:33 14.11.2022
6:4, 5:5 – Novak siguran!
Lako je stigao Nole do 40:0, Cicipas lepim udarcem u ugao smanjio, ali je posle sledećeg servisa Grk poslao loptu u mrežu za novo izjednačenje.
22:28 14.11.2022
6:4, 4:5 – Cicipas siguran!
Nekoliko užasnih udaraca Novaka i Cicipasa za 15:30, ali potom Grk pogađa dva vezana prva servisa i potom drop-šotom stiže do novog vođstva.
22:24 14.11.2022
6:4, 4:4 – Nole izjednačuje!
Uveo je Grk Noleta u obračun, stigao do 30:30, ali je Đoković potom vinerom počistio liniju i zatim forhendom izjednačio rezultat.
22:19 14.11.2022
6:4, 3:4 – Ubedljivi Grk!
Lako je stigao do 40:0 posle snažnih servisa, Novak je uspeo da smanji riternom, ali nije imao snage za neki jači napad.
22:17 14.11.2022
6:4, 3:3 – Izjednačenje!
Probao je Grk da pokaže zube, ali kada Novaka služi forhend poeni se lako nižu. Rutinski servis-gem za Đokovića i izjednačenje.
22:11 14.11.2022
6:4, 2:3 – Grk namestio servis!
A kada dobro servira nijedan rival nema puno prilika za brejk. Dozvolio je samo poen Đokoviću u ovom gemu i vratio prednost.
22:08 14.11.2022
6:4, 2:2 – Izvukao se Novak!
Odmah je Cicipas stigao do 0:15, a onda je Noleta izdao servis. Dve vezane duple greške i brejk šansa za Grka, koju, srećom, nije iskoristio. Težak gem, na razliku.
22:01 14.11.2022
6:4, 1:2 – Cicipas našao ritam!
Udara Grk loptu jače, sa više spina i to se vidi po rezultatu. Lako je dobio još jedan gem, dozvolio je Novaku tek jedan poen.
21:58 14.11.2022
6:4, 1:1 – Uzvraća Novak!
Kao furija Đoković vezuje četiri poena na svoj servis i stiže do izjednačenja.
21:54 14.11.2022
6:4, 0:1 – Cicipas vodi!
Dobar start drugog seta za Grka koji je servirao gotovo bez greške i poveo sa 1:0.
21:49 14.11.2022
6:4 – Novak rutinski do prvog seta!
Stiže najbolji srpski teniser do vođstva na ovom meču. Rani brejk u prvom gemu omogućio mu je lepu prednost koju je realizovao i slavio sa 6:4 za nešto manje od 40 minuta igre.
21:44 14.11.2022
5:4 – Grk smanjuje!
Bez većih problema Cicipas smanjuje i prepušta Novaku da u sledećem gemu servira za prvi set.
21:41 14.11.2022
5:3 – Nole bez greške!
Uzvraća Đoković Grku sa dobrim servis-gemom, bez izgubljenog poena. Cicipas servira u sledećem gemu za ostanak u prvom setu.
21:37 14.11.2022
4:3 – Cicipas ekspres!
Lako smanjuje Grk rezultat na svoj servis, sa četiri vezana poena, bez greške.
21:36 14.11.2022
4:2 – Novak drži prednost!
Stizao je Grk do 15:15 i 30:30, ali mu Novak nije dozvolio brejk šansu. Čak je pozvao publiku u Torinu da ga podrži pa dobio gem.
21:30 14.11.2022
3:2 – Uzvraća Cicipas!
Brz servis gem za Grka koji je bez izgubljenog poena dobio peti gem i smanjio na 3:2.
21:27 14.11.2022
3:1 – Siguran Novak!
Dozvolio je poen Grku u četvrtom gemu, ali sve ostalo je bilpo bez greške. Sigurno vođstvo srpskog velemajstora.