Matić matirao Milinković-Savića i spasao poraza pocrvenelog Murinja! /video/

© AP Photo / Alfredo FalconeRoma i Torino
Roma i Torino - Sputnik Srbija, 1920, 13.11.2022
Nemanja Matić, bivši reprezentativac Srbije, postigao je gol za Romu u 94. minutu i doneo remi (1:1) u utakmici protiv Torina, koju je trener rimske ekipe Žoze Murinjo završio ranije zbog crvenog kartona.
Potpuni haos se dogodio u finišu utakmice, sve je krenulo nesportskim ponašanjem Paula Dibale koji je dobio žuti karton u 86. minutu, a potom je istu kaznu dobio i Benjamin Tahirović.
Usledio je direktan crveni karton za trenera Rome Murinja, u 90. minutu, a četiri minuta kasnije Roma je dobila jedanaesterac posle prekršaja Kofija Điđija.
Loptu je uzeo Andrea Beloti, pogodio je levu stativu gola Vanje Milinković-Savića, ali reprezentativac Srbije nije uspeo da se odbrani od projektila Nemanje Matića iz odbitka iz narednog udarca u prečku koji je završio u mreži za izjednačenje.
Prethodno je Torino do prednosti u 55. minutu doveo Karol Lineti, sjajnim udarcem glavom, a od 81. minuta na terenu je za torinsku ekipu igrao Nemanja Radonjić.
Gost emisije Miljanov korner je direktor reprezentacije Stevan Stojanović.