Fudbalska Moskva pripada Jokanoviću!

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaSlaviša Jokanović
Slaviša Jokanović - Sputnik Srbija, 1920, 13.11.2022
Slaviša Jokanović, trener moskovskog Dinama, ostvario je veliku pobedu nad gradskim rivalom CSKA u ruskoj Premijer ligi (2:1) i time je kompletirao trijumfe nad protivnicima iz Moskve.
Prethodno je Jokanović vodeći Dinamo savladao Spartak sa 1:0, a zatim i Lokomotivu sa 3:1.
Najvatreniji od svih moskovskih derbija bio je protiv CSKA, pored tri gola viđena su dva crvena kartona i jedan promašeni penal.
Dinamo je do prednosti stigao u 40. minutu golom Dmitrija Skorpinceva, a u 63. je rezultat povisio Ngumo Ngamaleu.
Svega dva minuta kasnije Ivan Obljakov je smanjio na 2:1, ali je ostavio svoje saigrače na cedilu u 79. minutu kada je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.
Priliku da postigne gol sa bele tačke za Dinamo propustio je Danil Fomin, a brojčano stanje igrača na terenu se izjednačilo pošto je u 82. minutu i Jaroslav Gladišjov dobio drugi žuti karton.
Celu utakmicu za poraženi tim odigrao je bivši kapiten Partizana Saša Zdjelar, a nekadašnji igrač Crvene zvezde Milan Gajić nastupio je u 83. minutu.
Pobedom u 17. kolu ruske Premijer lige Dinamo je preskočio CSKA na tabeli, obe ekipe imaju po 29 poena, ali Jokanovićeva ekipa ima bolju gol-razliku.
Standings provided by Sofascore
Oba tima, međutim, imaju po 13 bodova zaostatka za vodećim Zenitom, sledi Spartak iz Moskve sa 36 poena, dok Rostov ima bod manje.
► Nedavno je gost emisije Miljanov korner bio novinar Nebojša Petrović koji je govorio o Svetskom prvenstvu.