Dušan Ristić - Sputnik Srbija

Britanci, košarka je naša igra! Veoma važna pobeda Orlova

Košarkaši Srbije gostovali su Velikoj Britaniji u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo koje će se igrati 2023. godine i došli su do izuzetno važne pobede – 74:68. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Iako Britanci ne spadaju u košarkaške sile, već smo videli da u ovim kvalifikacijama ništa nije zagarantovano i da se za svaku pobedu morate namučiti maksimalno.
Sa ovom pobedom Orlovima rastu šanse da se nađu na Mundobasketu, ali pod moranjem će biti i u ponedeljak protiv Turske u Beogradu.
Najefikasniji u pobedi Srbije bili su Dušan Ristić sa 15 poena i 11 skokova, Marko Jagodić Kuridža sa 10 poena i šest skokova, a 10 poena ubacio je i Aleksa Radanov. U domaćem timu najbolji su bili Olaseni sa 20 i Nelson sa 15 poena.
Ognjen Jaramaz je na kraju postigao koš kojim je rešio pitanje pobednika polaganjem.
Utisak je da je Srbija mogla i lakše do pobede gledajući kvalitet timova, ali na kraju se sve zaboravlja i piše se veoma bitna pobeda.
Protiv Turske Srbija bi trebalo da bude pojačana evroligaškim igračima, samim tim će i selektoru Svetislavu Pešiću biti mnogo lakše.
Sada je Letonija prva sa 6-1, Srbija i Grčka imaju 4-3, a Turska i Belgija 3-4.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
21:57 11.11.2022
KRAJ - POBEDA!
21:54 11.11.2022
Jaramaz!
Sjajana prodor i pogodak Jaramaza - 68:72! Potom i promašaj Britanaca, deluje da je sve rešeno. Ali, da sačekamo kraj.
21:53 11.11.2022
39 sekundi do kraja
Vitl je pogodio, Srbija vodi dva razlike u samoj završnici i ima napad.
21:52 11.11.2022
Poslednji minut
Srbija vodi četiri razlike
39' – Neizvesno
Neizvesno je u Njukaslu, Srbija vodi četiri razlike i ima napad na minut i 15 sekundi pre kraja.
21:46 11.11.2022
38' – Završnica u Njukaslu
Sada serija domaćeg tima, Vilijams je povukao kontranapad i zakucao i rezultat je – 65:70.
21:41 11.11.2022
36' – Srbija dobra u prodoru
Evo i Anđušića u prodoru, Orlovi imaju prednost od 70:61
21:38 11.11.2022
35' – Srbija ima malu prednost
Važan koš dao je Kuridža, Srbija vodi sedam razlike na nešto više od pet minuta igre do kraja utakmice – 59:66
21:34 11.11.2022
32' – Klackalica se nastavlja
Samo što se Srbija odlepi, tako Britanija uspe da smanji rezultat i sada Olaseni sa linije za slobodna bacanja može dodatno da istopi prednost našeg tima. Teška utakmica za gledanje – 57:62
21:27 11.11.2022
30' – Kraj treće deonice
Posle tri odigrane četvrtine Srbija vodi u Njukaslu sa 57:51.
21:20 11.11.2022
28' – Srbija u naletu
Deluje da su Orlovi u dobrom ritmu i posle poena Mitrovića sa penala vode sa 54:47.
21:13 11.11.2022
26' – Zakucavanje Radanova
Prave Orlovi razliku od šest poena i to zakucavanjem Alekse Radanova! Konačno laki poeni za reprezentaciju Srbije – 44:50.
21:08 11.11.2022
24' – Još jedna trojka Ristića
Nije to primarni posao Ristiću, ali košarkaš Fuenlabrade dobro gađa večeras za tri poena i drži Orlove u prednosti – 40:45
21:06 11.11.2022
22' – Počelo je drugo poluvreme
Posle dva minuta igre u trećoj deonici Srbija vodi sa tri razlike. Nelson je promašio šut za tri poena, a onda je izgubljena lopta u dodavanju ka Ristiću - 39:42
20:45 11.11.2022
20' – Poluvreme
Tesna utakmica u Njukaslu, očekivali smo lakši posao. Očigledno je da se izabranici Svetislava Pešića muče u napadu i to sve rezultuje rezultatom na poluvremenu od – 34:38 za Orlove.
20:43 11.11.2022
20' – Trojka Simanića!
Baš kada naš tim nije našao rešenje u napadu lopta je došla do Simanića koji je pogodio novu trojku – 34:38.
20:33 11.11.2022
16' – Trojka Ristića
Ristić je pogodio trojku i time iznenadio protivnika, ali je utisak da Britanci dižu ritam, dok se Orlovi sve više muče, posebno u odbrani – 31:32
20:29 11.11.2022
15' – Nerešeno je
Vilijams je povezao dva dobra napada i sada je nerešeno – 29:29. Nikako Orlovi da povežu nekoliko dobrih napada i da se rezultatski odlepe i to bi moglo da znači da će imati težak zadatak večeras u Njukaslu.
20:24 11.11.2022
12' – Simanić u seriji
Dva puta zaredom Simanić pogađa uz faul, ovaj drugi put posle fenomenalne asistencije Luke Mitrovića i Sbija vodi sa 26:23.
20:20 11.11.2022
10' – Kraj prve četvrtine
Anđušić je doneo prvo trojku pa dvojku, Olaseni je uzvratio. Mogla bi odbrana da bude i mnogo jača. Posle 10 minuta igre Srbija vodi sa 21:20.