Olimpijakos - Partizan, Evroliga - Sputnik Srbija

Nemoćni Partizan razbijen u Pireju

Košarkaši Partizana zabeležili su četvrti poraz u Evroligi i prekinuli niz od tri pobede u elitnom takmičenju. Olimpijakos je bio bolji od crno-belih sa 87:58 nakon sjajne četvrte četvrtine u kojoj su potpuno slomili desetkovani tim Željka Obradovića i sveli ga na četiri poena.
Partizan je na ovaj meč došao oslabljen, bez Avramovića, Anđušića, Egzuma, Koprivice i Trifunovića, pa verovatno ni najveći optimisti među crno-belima nisu očekivali drugačiji ishod od poraza. Možda, eventualno, s nešto manjom razlikom...
Olimpijakos je dominirao od starta, Partizan nijednom nije vodio, jedino što je u trećoj četvrtini na kratko prišao na tri poena zaostatka, ali se ubrzo raspao i doživeo težak poraz. Četiri minuta bez koša crno-belih na statrtu dali su Olimpijakosu startnu prednost od 11:2, na kojoj su stigli do 22:14 posle prvih deset minuta.
Partizan je odigrao egal meč samo u drugoj četvrtini koju je dobio sa poenom razlike 24:23, na krilima probuđenih Kevina Pantera i Džejmsa Nanelija. Međutim, samo što je počela treća četvrtina usledio je rafal Larencakisa koji je sve poene dao u drugom poluvremenu i trojkama dovodio do ludila crno-bele.
Greške su se gomilale, Partizan izgubio u poslednjoj četvrtini devet lopti, u trećoj šest, a to je previše poklona za snažan tim kao što je Olimpijakos.
Serijom od 16:2 s kraja treće i početkom četvrte četvrtine Olimpijakos je definitivno prelomio utakmicu i do kraja otišao na najvećih 31 razlike. Nemoćni Partizan je u poslednjoj četvrtini ubacio samo četiri poena pa je pretrpeo zaslužen poraz.
Najefikasniji kod crno-belih su bili Naneli i Panter sa po 14 poena, dok je Lesor postigao deset. Na drugoj strani u redovima Olimpijakosa Slukas je imao 17 poena, Vezenkov 15, a Larencakis 14 (sve je ubacio u drugom poluvremenu).
Grčki velikan je tako zabeležio peti trijumf u sezoni, dok su crno-beli prekinuli seriju od tri trijumfa i sada imaju učinak 3-4.
Standings provided by Sofascore
►Gost Miljanovog kornera bio je bivši košarkaš Ratko Varda.
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
21:35 10.11.2022
40' – Kraj utakmice!
Težak poraz za crno-bele od 87:58.
21:29 10.11.2022
37' – Vezenkov!
Pogađa Bugarin i dodatno slobodno bacanje, Olimpijakos vodi sa 82:56.
21:24 10.11.2022
35' – Larencakis!
Nova trojka, svih 14 poena je dao u drugom poluvremenu! Olimpijakos vodi sa 20 razlike - 76:56. Tajm-aut za Željka Obradovića.
21:22 10.11.2022
34' – Slukas!
Raste prednost Olimpijakosa, trenutno je 73:56 za domaćine.
21:10 10.11.2022
30' – Kraj treće četvrtine!
Olimpijakos na maksimalnoj prednosti od 68:54, posle neverovatne serije od 8:0 za minut i po.
21:07 10.11.2022
29' – Panter!
Pogađa i dodatno slobodno bacanje za šest poena zaostatka - 60:54.
21:05 10.11.2022
28' – Larencakis!
Pogađa trojku i baca u trans domaće navijače, Olimpijakos vodi sa 60:49.
21:01 10.11.2022
27' – Nervoza!
Tehnička za Papanikolaua, tajm-aut je, Olimpijakos vodi sa 55:47.
20:58 10.11.2022
25' – Vezenkov!
Taman kad se Partizan primakao na tri razlike trojka Bugarina za 51:45.
20:56 10.11.2022
23' – Papapetru!
Pogađa trojku i smanjuje prednost domaćina na 48:41.
20:36 10.11.2022
20' – Kraj prvog poluvrmena!
Uspeva Partizan sa četiri vezana poena da smanji razliku pred odlazak na odmor. Olimpijakos vodi posle prvih 20 minuta sa 45:38.
20:31 10.11.2022
18' – Slukas!
Trojka preko Papapetrua i povratak Olimpijakosa na 11 poena razlike - 42:31.
20:25 10.11.2022
15' – Panter!
Serija crno-belih od 7:0 koji su prišli domaćinu na pet poena razlike - 30:25. Tajm-aut Barcokas.
20:23 10.11.2022
13' – Naneli!
Vraća trojku i smanjuje na devet poena razlike - 30:21.
20:20 10.11.2022
12' – Piters!
Peta trojka Olimpijakosa na meču za 11 poena prednosti - 27:16.
20:16 10.11.2022
10' – Kraj prve četvrtine!
Vodi Olimpijakos zasluženo sa 22:14 posle prvih deset minuta igre.
20:12 10.11.2022