Rukometašice Srbije i selektor Uroš Bregar - Sputnik Srbija

Preokret Slovenki, Srpkinje se vraćaju kući

Rukometašice Srbije poražene su od Slovenije u trećem kolu grupne faze na Evropskom prvenstvu sa 27:24 (13:15) pa su završile takmičenje kao poslednjeplasirane u grupi. Izabranice selektora Uroša Bregara se posle sva tri poraza vraćaju kući, reklo bi se zasluženo, jer su odigrale dobro samo jedno poluvreme i to ovo danas protiv domaćina.
Za razliku od prve dve utakmice na šampionatu naše devojke ovoga puta nisu jurile prednost rivala od samog starta već su vodile. Igralo se gol za gol sve do 12. minuta kada su se Srpkinje „odlepile“ na 6:4 pogotkom sjajne Sanje Radosavljević.
Zatim je prednost našeg tima rasla sve do 19. minuta kada smo imali najvećih četiri pogotka razlike (11:7).
Uporne Slovenke uspele su u završnici prvog dela da naprave seriju od 6:2 na krilima Tjaše Stanko i Anje Gros i stignu do izjednačenja (13:13), da bi naše devojke potom otišle na pauzu s dva gola prednosti - 15:13.
Drugo poluvreme, međutim, donelo je potpuno drugu priču. Naše devojke kao da su u drugom sastavu istrčale na parket, a Slovenke nošene hukom sa tribina za samo devet minuta serijom od 4:1 stigle do prvog vođstva na meču - 17:16.
Potom se razbranio golman domaće selekcije Amra Pandžić, naše devojke izgubile snagu i ideje kako da dođu do gola, što je Slovenija umela da kazni.
Na krilima sjajne Omoregi (šest golova), Anje Gros (pet) i rezerviste Zikero koja je sva četiri gola dala u nastavku, prednost Slovenije je samo rasla do najvećih pet razlike (27:22), kada je bilo jasno da se naše devojke vraćaju kući.
U našem timu najefikasnija je bila Sanja Radosavljević sa šest golova, Stojiljković, Liščević i Janjušević su postigle po četiri pogotka.
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
19:34 08.11.2022
60' – Kraj utakmice!
Poraz Srpkinja i eliminacija sa Evropskog prvenstva za naš tim.
Srbija - Danska, rukomet - Sputnik Srbija
19:28 08.11.2022
58' – Stojiljković!
Četvrti pogodak, smanjena prednost Slovenki na 23:27.
19:25 08.11.2022
56' – Zikero!
Raste prednost Slovenki u finišu sada je 26:22.
19:18 08.11.2022
53' – Mavsar!
Najvećih tri gola prednosti za Slovenke - 24:21.
19:16 08.11.2022
51' – Omoregi!
Lako prolazi kroz našu odbranu i vraća domaćinu dva gola prednosti - 23:21.
19:12 08.11.2022
47' – Liščević!
Nekako je lopta završila u mreži Slovenije, ali domaćin i dalje vodi - 21:20.
19:09 08.11.2022
45' – Ljepoja!
Vraća dva gola rpednosti Slovenkama (20:18), a sad i mi imamo igračicu manje.
19:08 08.11.2022
44' – Radosavljević!
Smanjuje na 18:19, a naše devojke će imati i igračicu više.
19:04 08.11.2022
41' – Stojiljković!
Konačno gol za naše koje smanjuju na 17:18.
19:02 08.11.2022
39' – Gros!
Četvrti gol za prvo vođstvo Slovenije na meču - 17:16.
18:58 08.11.2022
36' – Izjednačenje!
Novi pogodak za Omoregi, njen treći na meču za izjednačenje - 16:16.
18:54 08.11.2022
34' – Ljepoja!
Dva vezana gola Slovenki za gol zaostatka - 15:16.
18:53 08.11.2022
32' – Petrović!
Sjajna egzekucija našeg pivotmena za vođstvo od 16:13.
18:36 08.11.2022
30' – Majkić!
Za kraj prvog poluvremna i vođstva našeg tima od 15:13.
18:33 08.11.2022
29' – Radosavljević!
Pogodak s krila za novo vođstvo Srbije - 14:13. Tajm-aut za Sloveniju 40 sekundi pre odlaska na odmor.
18:32 08.11.2022
28' – Izjednačenje!
Tjaša Stanko sjajno lobuje golmana našeg tima za izjednačenje - 13:13. Slovenke su u seriji od 6:2.
18:29 08.11.2022