Đoković - Cicipas, Pariz Masters - Sputnik Srbija

Đoković nadjačao umor i slomio Cicipasa za finale u Parizu!

Novak Đoković, najbolji srpski teniser, savladao je Stefanosa Cicipasa sa 6:2, 3:6, 7:6 i plasirao se u finale Masters turnira u Parizu gde će se sastati sa mladim Holgerom Runeom koji je prethodno pobedio Feliksa Ože-Alijasima.
Đoković je upisao osmu uzastopnu pobedu protiv Cicipasa, posle briljantnog prvog seta se činilo da će ona biti ubedljiva, ali je Grk u drugom, uz pomoć publike, uspeo da se vrati u duel i izjednači.
U trećem setu je viđena velika borba, Đoković je u dva navrata propustio dve brejk prilike, evidentno je bilo da je umoran, imao je i probleme sa disanjem, ali je ipak uspeo da prikupi dovoljno snage da trijumfalno privede meč kraju i zakaže finale u nedelju od 15.00.
Rivali su rezervisano ušli u duel, čuvali su svoje servise i poene, Đoković je sjajno koristio forhend, a prvi poen u svom gemu izgubio je tek u petom.
Šesti je doneo i brejk, četiri uzastopna poena pratila su još četiri u narednom gemu, a u osmom je Cicipas potpuno potonuo, dozvolio brejk i set loptu koju je Đoković iskoristio za finiš seta sa 6:2.
Đoković - Cicipas, Pariz Masters - Sputnik Srbija, 1920, 05.11.2022
„Ma tako je breee“ /video/
Posle prvog lakog gema u drugom setu za Novaka, Cicipas je, tražeći pomoć publike, izjednačio, a zatim je usledio nešto dramatičniji gem jer je Grk imao 30:30.
Nije to bio problem za Đokovića, publika ga je ometala, ali je on rutinski završio gem, bez pomisli za rivala da će moći da stigne do brejk šanse.
Ipak, nošen podrškom i sa dodatnim samopouzdanjem Cicipas je uspeo da razbije servis Đokovića i povede sa 4:2 posle dobrog servis-gema, što je zahtevalo reakciju srpskog tenisera.
Ona, međutim, nije bila dobra, bio je Novak veoma besan na svoj stručni štab jer nije dobijao instrukcije i u devetom gemu je pretrpeo novi brejk što je značilo da Cicipas završava drugi set sa 6:3.
Već u trećem gemu trećeg seta Đoković je stekao brejk lopte, ali je Cicipas uspeo da ostane u ritmu i spreči brejk, posle čega je usledio niz relativno lakih gemova za servisere.
U devetom gemu je Novak imao veliku šansu, ponovo dve brejk lopte, ali nije imao dovoljno snage da stigne na sve loptice koje mu je neumorno slao Cicipas.
Dva puta je Đoković servirao za opstanak u setu, oba puta je to uradio na savršen način, a u taj-brejku trećeg seta forhendom koji je pao na liniju potpuno je promenio ritam.
Cicipas je tražio čelendž, previše pažnje je posvetio tome, usledio je promašaj, a zatim je Novak briljantno izgradio poen i iskoristio prvu meč loptu.
Đoković: Najveći izazov do sada!
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
19:03 05.11.2022
6:2, 3:6, 7:6 – Kraj! Pobeda Đokovića!
Po servis viner za svakog tenisera na startu taj-brejka, a zatim je Đoković uporno napadao i stigao do 2:1.
Usledila su dva poena za Cicipasa, a zatim i as udarac Đokovića za 3:3.
Jedna linija i vrh mreže za Grka doneli su poen za Novakovog rivala i prednost od 4:3, ali je usledio briljantan forhend srpskog igrača za izjednačenje.
Cicipasa je poremetio loš čelendž, promašio je naredni udarac, a zatim ga je Đoković nadjačao na mreži, pošto je vratio nekoliko veoma teških udaraca i stekao dve meč lopte.
Iskoristio je prvu i izborio finale!
18:50 05.11.2022
6:2, 3:6, 6:6 – Igraće se taj-brejk!
Cicipas je tražio čelendž, nije bio u pravu, a zatim je Đoković pronašao dobar ritam i odveo treći set u taj-brejk.
18:47 05.11.2022
6:2, 3:6, 5:6 – Ništa od napada...
Teškim promašajem Đoković je dozvolio lak gem za Cicipasa.
18:44 05.11.2022
6:2, 3:6, 5:5 – Servis održao Novaka
As se pojavio kada je bio najpotrebniji, 30:0 je stekao Đoković i zatim rutinski priveo gem kraju.
18:40 05.11.2022
6:2, 3:6, 4:5 – Novak ponovo propustio brejk šanse!
Slab napad Cicipasa je značio poziv za protivudar što je Đoković prihvatio i stigao na korak od dve brejk lopte.
Izbacio je Grk forhend u aut, stigle su dve prilike za brejk, prvu je Cicipas neutralisao fantastičnim servisom i izlaskom na mrežu, a drugu je Đoković propustio poslavši lopticu u mrežu.
Usledio je žestok poen, Đoković je leteo na sve strane da stigne lopticu, ali drop udarac nije uspeo pa je Grk stekao prednost koju je i iskoristio.
18:33 05.11.2022
6:2, 3:6, 4:4 – Servis nije dobar, ali je gem tu
Đoković je izjednačio.
18:28 05.11.2022
6:2, 3:6, 3:4 – Lak gem za Grka
Novak je tri puta poslao lopticu u aut, a potom i loše vratio za lagan gem za Cicipasa.
18:25 05.11.2022
6:2, 3:6, 3:3 – Izjednačenje
Sjajan forhend za 30:15, pa dobar prvi servis i zatim još jedan osvojen gem. Za izjednačenje.
18:20 05.11.2022
6:2, 3:6, 2:3 – I dalje ništa od Đokovićevog napada
Greši Cicipas, Novak stiže do 30:15, ali Grk izjednačava posle odličnog forhenda.
Dobar servis mu je doneo gem loptu, a potom i završetak.
18:15 05.11.2022
6:2, 3:6, 2:2 – Lak gem za Đokovića
Konačno...
18:11 05.11.2022
6:2, 3:6, 1:2 – Novak propustio dve brejk lopte
Dve brejk lopte je stekao Đoković, veoma agresivnom igrom, ali je prvu propustio lošom bekhend paralelom.
Drugu je Cicipas neutralisao as udarcem, a do prednosti je stigao novim sjajnim početnim udarcem.
I Grk je na kraju završio gem...
18:05 05.11.2022
6:2, 3:6, 1:1 – Odličan Đoković
Niz jakih udaraca je završen Cicipasovim promašajem, dve gem lopte je obezbedio Đoković i to je bilo dovoljno za kraj.
18:01 05.11.2022
6:2, 3:6, 0:1 – Siguran Cicipas
Nije Đoković previše zapinjao.
17:57 05.11.2022
6:2, 3:6 – Brejk i set za Cicipasa!
Kombinacijom slajsa i bekhend paralele Đoković je stigao do prvog poena, ali je usledio promašaj za izjednačenje.
Zatim i još jedan, ali se Cicipas revanširao za 30:30.
Žestoko je bio besan Novak na svoj boks, psovao je prema Goranu Ivaniševiću i spakovao as udarac, ali je usledio promašaj za novo izjednačenje.
Cicipas je izvukao nekoliko teških udaraca i došao do brejk i set lopte koju je i iskoristio!
17:50 05.11.2022
6:2, 3:5 – Nema napada...
Napao je Đoković, ali nije uspeo do brejk lopte, kratak bekhend je Cicipas realizovao za poen, a potom je završio gem.
6:2, 2:3 – Brejk Cicipasa!
Sjajan poen je pripao Cicipasu, ponovo je zatražio pomoć publike, a odgovor je stigao, as udarac Đokovića.
Grk je pronašao ritam i stigao do brejk lopte koju je i iskoristio!
17:33 05.11.2022
6:2, 2:2 – Cicipas siguran
Promašaj iz bekhenda je značio 30:15 za Cicipasa, ali je usledio briljantan ritern za izjednačenje.
As udarac je spasao Cicipasa drame, a potom i bekhend koji Novak nije uspeo da vrati.
17:25 05.11.2022
6:2, 2:1 – Novak dominira!
Ne može Cicipas da se izbori sa briljantnim udarcima Đokovića koji dobija sve duge razmene.