Srpkinje poražene na startu Evropskog prvenstva

CC0 / Pixabay / Rukomet
Rukomet - Sputnik Srbija, 1920, 04.11.2022
Ženska rukometna reprezentacija Srbije neslavno je startovala na Evropskom prvenstvu. Izabranice Uroša Bregara poražene su u Celju od Švedske sa 27:21 (14:9) u okviru prvog kola preliminarne faze.
Pored ove dve ekipe u Grupi B su još i Danska, kao i domaćin Slovenija, što otežava našim devojkama napore da se domognu druge faze.
Od starta su Šveđanke bile u vođstvu, nijednom nisu ispustile prednost, a prvo poluvreme okončale su sa najvećih pet golova razlike (14:9).
Drugo poluvreme donelo je još veću razliku, devojke sa severa Evrope su za samo šest minuta otišle na velikih osam golova razlike i činilo se da našem timu preti debakl posebno kada su rivalke povele sa 21:11.
Međutim, uspele su Srpkinje u završnici da se konsoliduju, i sa nekoliko dobrih serija svedu poraz na razumnu meru.
Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Hagman sa devet golova, Blom je postigla šest, a Hanson četiri pogotka.
U srpskom timu, Stamenić je postigla šest, Kovačević četiri, Liščevićev i Bojičić po tri pogotka. Sjajno je u našem timu branila i Katarina Graovac, ali nije uspela da spreči poraz.
U drugom meču naše grupe Slovenija je savladala Dansku sa 28:26.
Naše devojke naredni meč igraju u nedelju od 20.30 časova protiv Danske i to će biti možda odlučujući duel u borbi za drugi krug.