Šok u Parizu! Predao se najbolji na svetu, Novaku se otvara put ka tituli

© AP Photo / Frank Franklin IIKarlos Alkaras
Karlos Alkaras - Sputnik Srbija, 1920, 04.11.2022
Španski teniser Karlos Alkaras predao je četvrtifnalni meč Mastersa u Parizu Holgeru Runeu pri rezultatu 6:3, 6:6 (3:1) za Danca.
Alkaras je izgubio prvi set, ali je Danac popustio u drugom i Španac je koristio tu priliku na odličan način jer je pretio na svaki servis Runea.
Međutim u desetom gemu Alkaras je osetio bol blizu rebra i nakon što je završio gem tražio je medicisnbki tajm-aut.
Dobio je prvi reket sveta dve tablete protiv bolova, ali oni su pri servisu bili neizdržljivi.
Nakon što je drugi set ušao u taj-brejk Alkaras je izdržao prva četiri poena. Rune je poveo sa 3:1, a Španac nije mogao da trpi i odlučio je da se pozdravi sa protivnikom i prijateljem iz juniorkih dana.
Danski teniser igrao je fantastičan meč pogotovo u prvom setu u kom je diktirao tempo i ostavio Španca na samo četiri vinera.
Već u drugom setu Alkaras je nizao brejk šanse, ali nijednu nije iskoristio jer je Rune uspevao da pronađe odlična rešenja u ključnim trenucima.
Ipak, da set nastavio u normalnim okolnostima Alkaras je imao veće šanse da pripadne njemu i onda bi publika dobila spektakularni treći set.
Nažalost, najbolji teniser sveta moraće na oporavak, a prethodno je bio projektovan da se nađe u finalu sa Novakom Đokovićem.
Rune u polufinalu igra protiv Feliksa Ože Alijasima koji je prethodno eliminisao Amerikanca Frensisa Tijafoa.
► Nedavno je najbolji srpski teniser govorio za Sputnjik.