Partizan - Slovacko - Sputnik Srbija

Partizan ispustio pobedu u Beogradu – i prvo mesto u grupi!

Fudbaleri Partizana igraće i na proleće evropski fudbal u Ligi konferencija. Iako će jedini braniti čast Srbije u ovoj sezoni, ostaje žal što to neće učiniti kao povlašćeni, od osmine finala, jer su posle remija sa ekipom Slovackog u Humskoj (1:1) takmičenje završili kao drugoplasirani u Grupi D, iza francuske Nice.
Na kraju grupne faze, a posle remija Nice u Kelnu (2:2) obe ekipe imaju po devet bodova, ali Francuzi bolji međusobni skor, pa će odmarati jednu rundu više na proleće od crno-belih.
Beograđani su sami za to krivi. Nisu večeras bili na nivou nekih prethodnih izdanja, posebno onih protiv Kelna, ali su se nekako "dokotrljali" do prednosti u finišu prvog poluvremena.
Defanzivac češkog tima je posle gužve u šesnaestercu zakačio loptu rukom, a glavni sudija pkazao na belu tačku. Vremešni Bibras Natho je bio precizan egzekutor pa je u 41. minutu razgalio oko 20.000 klinaca na tribinama (zbog suspenzije nije bilo starijih).
Bila je to i nagrada crno-belima posle nekoliko promašaja iz dobrih pozicija, kada Rikardo i Dijabate nisu uspeli da matiraju golmana Ngujena.
Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje. Golman Popović uspeo je nekoliko puta da ih osujeti u nameri da stignu do izjednačenja, ali ništa nije mogao u 73. minutu kada ga je matirao rezervista gostiju Tomič.
Već tada je postalo jasno da istrošeni igrači Partizana nemaju snage za novi finalni udarac. Iako je Rikardo posle kornera Natha dobro šutirao golavom u 88. minutu mreža gostiju je ostala netaknuta, pa je Partizan morao da se pomiri s remijem.
Sudija: Pavel Račkovski (Poljska).
Žuti kartoni: Filipović, Traore, Vujačić, Urošević, Marković (Partizan), Šimko, Švedik, Kalabiška (Slovacko).
PARTIZAN: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević – Belić (od 72. Pavlović), Traore – Dijabate, Natho (od 90+4 Saničanin), Menig (od 88. Lutovac) – Rikardo (od 88. Baždar).
SLOVACKO: Negujen - Holcer (od 82. Juroška), Hofman (od 62. Tomič), Šimko, Kalabiška - Levin, Daniček, Kohut (od 87. Šašinka) - Brandner, Veheta (od 62. Havlik), Doski (od 62. Mihalik).
Standings provided by Sofascore
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
22:55 03.11.2022
96' – Kraj utakmice!
Remi i drugo mesto za crno-bele na kraju Lige konfernecija. Važno je da će crno-beli igrati u Evropi i na proleće.
22:49 03.11.2022
90' – Igraće se još pet minuta!
Toliko iznosi nadoknada na ovom meču.
22:45 03.11.2022
88' – Rikardo!
Sjajno izveden korner Natha, pravo na glavu Rikarda koji je sjajno šutirao, ali golman Negujen sačuvao mrežu paradom. Šteta, lepa šansa...
22:42 03.11.2022
84' – Tomič!
Opet se ubacio po desnoj strani, na pas Kalabiške šutirao, srećom po crno-bele, preko gola.
22:38 03.11.2022
80' – Filipović!
Pouzašao je sa 16 metara, lopta otišla visoko preko gola.
22:33 03.11.2022
73' – GOOOL za Slovacko!
Strelac je Tomič posle loše reakcije dobrane crno-belih.
22:26 03.11.2022
66' – Vujačić!
Nadvisio je sve rivale u skoku štoper Partizana, šutirao glavom i - promašio.
22:22 03.11.2022
61' – Trostruka izmena kod Čeha
Teren su napustili Hofman, Doski i Veheta, a u igru su ušli Tomič, Mihalik i Havlik.
22:19 03.11.2022
Keln izjednačio!
Stelac je Ondrej Duda u 60. minutu, a to znači da Partizan, ako ostane sve ovako, osvaja prvo mesto u grupi.
22:09 03.11.2022
51' – Popović!
Sjajno je intervenisao golman Partizana, lopta se odbila od igrača crno-belih, ali je čuvar mreže domaćih bio maestralan.
22:06 03.11.2022
Keln smanjio rezultat
Sada je 2:1 za Nicu, a strelac gola za bundesligaša je Denis Huseinbašić.
22:05 03.11.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
Nema izmena u sastavima timova.
21:49 03.11.2022
45' – Kraj prvog poluvremena!
Partizan ima traženi rezultat koji mu garantuje evropsko proleće.
21:44 03.11.2022
Nica dala dva gola Kelnu
Za samo tri minuta francuski tim je stigao do velike predmnosti u Nemačkoj. Golovima Laborda u 40. i Braimija u 43. Nica vodi sa 2:0.
21:42 03.11.2022
41' – GOOOL za Partizan!
Majstorska egzekucija Bibrasa Natha i radost za 20.000 mališana u Humskoj.
21:40 03.11.2022
40' – Penal za Partizan!
I žuti karton za Jana Kalabišku zbog igranja rukom u svom šesnaestercu.
21:37 03.11.2022
36' – Rikardo!
Malo je nedostajalo... Dijabate je prošao po desnoj strani i centrirao Rikardu, ali je centarfor crno-belih šutirao glavomtik pored stative.
21:27 03.11.2022
26' – Dijabate!
Loš udarac preko gola iz dobre pozicije. Petljao je Menig, lopta stigla do Fusenija koji je pokušao, ali šutirao neprecizno.
21:21 03.11.2022
19' – Holzer!
Opasna akcija gostiju, ali je udarac desnog beka izblokirao Krsitijan Belić. Korner za Slovacko.
21:18 03.11.2022