Monako - Zvezda, Liga Evrope - Sputnik Srbija

Nemac za pola sata ugasio Zvezdino evropsko proleće

Fudbaleri Crvene zvezde eliminisani su iz Evrope posle poraza od Monaka od 4:1 u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope. Neće srpski šampion nastupati na proleće ni u utešnom takmičenju, Ligi konferencija, pošto je bio najlošiji tim u grupi H iza Ferencvaroša, Monaka i Trabzona.
Četiri poraza, od kojih je ovaj na Azurnoj obali bio i najteži, skupo su koštali pulene Miloša Milojevića, koji su imali velike ambicije ove sezone na međunarodnoj sceni, a u tu svrhu je potrošeno preko sedam miliona evra u letnjem prelaznom roku na Bukarija, Pešića i Kangvu.
Lutalo se, lutalo, ma koliko bila dobra i impresivna serija pobeda u Superligi, na međunarodnoj sceni je napravljeno previše grešaka da bi se bar ponovio uspeh iz prošle sezone i plasman u osminu finala Lige Evrope, ako ne i plasman u polufinale o kome su maštali u upravi kluba.
Da ovo nije Zvezdino veče bilo je jasno već posle pet minuta, kada je odbrana bez suspendovanog šefa Dragovića primila naivan gol. Brazilac Enrike je sjajno centrirao, Milan Borjan bespotrebno „zaplivao“, a Kevin Foland glavom pogodio za vođstvo Monaka.
Rani pogodak relaksirao je domaćine koji su nadigrali Beograđane u prvih pola sata i bilo je stvarno neprijatno gledati kako se ređaju šanse pred mrežom Borjana. Branio je šta je mogao kapiten Zvezde, ali ništa nije mogao u 27. kada je lopta opet došla do Folanda koji je nogom duplirao prednost Kneževa.
To vođstvo je zadovoljilo domaćine koji su do poluvremena držali loptu i kontrolisali igru. Zvezda nije ni zapretila, a kad je to činila pokušavala je preko Stefana Mitrovića koji je zamenjen već na poluvremenu.
Pokušao je trener Milojević da preokrene meč uvođenjem Srnića, ali je već na startu drugog dela Zvezda primila i treći pogodak. Aleksandar Golovin je sve sam odradio, poslao loptu ka mreži Borjana, a Milan Rodić je prikucao u sopstveni gol i našao se na semaforu kao strelac. Na pogrešnoj strani.
Zvezda je odgovorila iz bukvalno sledećeg napada, kada je Mirko Ivanić „navukao“ Badijašila da ga faulira na ivici peterca, a holandski arbitar, koji je odlično sudio, bez dvoumljenja pokazao na 11 metara. Siguran egzekutor je bio Gelor Kanga u 54. minutu.
Srpski šampion je u poslednjih pola sata pokušavao da nađe način da ublaži poraz, ali je pogodak Aleksandra Pešića u 68. minutu opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.
Zvezdinu sudbinu u Evropi za ovu sezonu zapečatio je trećim golom na meču Kevin Foland u 87. minutu.
© AP Photo / Daniel ColeMonako - Zvezda, Liga Evrope
Monako - Zvezda, Liga Evrope - Sputnik Srbija, 1920, 03.11.2022
MONAKO - CRVENA ZVEZDA 4:1
/Foland 5, 27, 87, Rodić 50ag - Kanga 54pen/
Stadion: Luj Drugi.
Sudija: Serdar Gezubujuk (Holandija).
Žuti kartoni: Badijašil (Monako), Rodić, Katai, Srnić, Kanga (Crvena zvezda).
MONAKO (3-5-2): Nibel - Disasi, Maripan, Badijašil - Dijata (od 75. Vanderson), Fofana, Kamara (od Matazo), Golovin (od 85. Džejkobs), Enrike - Foland (od 90. Ben), Ben Jeder (od 75. Embolo).
CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić (od 85. Azarov) - Kanga (od 71. Mustafa) - Bukari (od 71. Ben), Ivanić, Katai, Mitrović (od 46. Srnić) - Pešić.
Standings provided by Sofascore
► Zvezdine partije u Ligi Evrope komentarisao je i Rade Bogdanović u emisiji „Miljanov korner“.
Direktan prenos meča mogli ste da pratite na Sputnjiku:
20:36 03.11.2022
90' – Kraj utakmice!
Zvezda je poražena sa 4:1 pa je takmičenje okončala kao poslednjeplasirana u grupi H.
20:28 03.11.2022
87' – GOOOOL za Monako!
Opet je strelac Kevin Foland, het-trikom Nemac ispraća Zvezdu iz Lige Evrope.
20:25 03.11.2022
85' – Još pet minuta!
Zvezda igra poslednje minute na evropskoj sceni ove sezone. Maločas je Ivanić dobro šutirao, lopta otišla tik pored stative.
20:16 03.11.2022
75' – Kamara!
Oštar udarac sa oko 25 metara veziste Monaka, lopta je prohujala pored stative.
20:09 03.11.2022
68' – Pešić pogodio, VAR poništio!
Opravdano, bio je u ofsajdu napadač crveno-belih.
20:05 03.11.2022
64' – Kartonijada!
Za tri minuta požutela su dvojica igrača Zvezde, prvo Srnić zatim i Kanga.
20:01 03.11.2022
60' – Izmena u Zvezdi!
Umesto Kataija na terenu je Kings Kangva.
19:58 03.11.2022
56' – Kanga!
Novi pokušaj veziste Zvezde sa oko 16 metara, brani Nubel. Korner za Zvezdu.
19:56 03.11.2022
54' – GOOOL za Zvezdu!

Precizan je Gelor Kanga sa 11 metara. Pretohdno je Badijašil oštro startovao na Mirku Ivaniću, a glavni sudija opravdano pokazao na 11 metara.
19:52 03.11.2022
50' – GOOOOL za Monako!
Izgleda autogol Milana Rodića posle prodora Golovina.
19:46 03.11.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
Izmena kod Zvezde, umesto Mitrovića na terenu je Srnić.
19:32 03.11.2022
45' – Kraj prvog poluvremena!
Ukoliko se nešto drastično ne dogodi u drugih 45 minuta, Zvezda će biti eliminisana iz Evrope.
19:28 03.11.2022
42' – Zadovoljni domaćini!
Spustili su igrači Monaka tempo u ovim trenucima posle izuzetne dominacije u prvih pola sata, kada su stavili na muke odbranu Crvene zvezde.
19:22 03.11.2022
37' – Golovin!
Visoko preko gola je poslao loptu Rus iz dobre pozicije. Zvezda bez odgovora na golove domaćina.
19:14 03.11.2022
27' – GOOOL za Monako!
Opet Kevin Foland... Lako je lopta stigla do Nemca od strane Dijate i Monako ima veliku i zasluženu prednost.
19:09 03.11.2022
25' – Foland!
Nova šansa za bivšeg napadača Bajera i Hofenhajma, ali je izblokiran. Korner za Monako.
19:08 03.11.2022
24' – Rodić požuteo!
Prvi žuti karton na meču za levog beka Zvezde zbog faula nad Dijatom.
19:07 03.11.2022
22' – Mitrović!
Pokušao je sa distance, ali je i izblokiran. Korner za Zvezdu.
19:02 03.11.2022
16' – Ben Jeder!
Majstorski je matirao Borjana, ali je bio u ofsajdu pa je pogodak opravdano poništen.
18:59 03.11.2022
13' – Ben Jeder!
Opasni su domaćini čim ukradu loptu i krenu u kontru. Kapiten Ben Jeder je okušao udarac posle kontre tri na dva, ali je šutirao pravo u Borjana.