Flamengo ponovo šampion Kopa Libertadores – heroj ostao isti!

© AP Photo / Fernando VergaraFudbaleri Flamenga
Fudbaleri Flamenga - Sputnik Srbija, 1920, 30.10.2022
Fudbaleri Flamenga po treći put u istoriji osvojili su trofej Kopa Libertadoresa posle pobede nad Atletiko Paranaensea rezultatom 1:0.
Baš kao što je to bio slučaj 2019. godine kada je Gabrijel Barbosa bio heroj i sa dva gola u nadoknadi vremena doneo preokret i pobedu nad River Plejtom za trofej, ponovo je Brazilac bio glavni junak finala.
U nadoknadi prvog poluvremena jedini gol ispostaviće se i pobednički postigao je Gabrijel Barbosa i tako doneo treći trofej Kopa Libertadores Flamengu.
Do pogotka je došlo u četvrtom minutu nadoknade, a poluvreme ne bi bilo toliko produženo da prethodno Pedro Enrike nije dobio crveni karton.
Fudbaleri Atletika bili su u velikom problemu već od 43. minuta jer su do kraja utakmice morali sa igračem manje, a evidentno je bilo da im je to predstavljalo veliki problem, pa je uspeh što su primili samo jedan gol.
Flamengo je prethodno trofej osvajao 2019. i 1981. godine.