Bugarski Federer čeka Medvedeva!

© Sputnik / Alekseй Filippov / Uđi u bazu fotografijaDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 28.10.2022
Grigor Dimitrov, bugarski teniser koji je dobio nadimak „bugarski Federer“, plasirao se u polufinale turnira u Beču pobedom nad Markosom Gironom iz Amerike, a u borbi za finale čeka ga ruski igrač Danil Medvedev.
Dimitrov je ostvario pobedu posle dva sata veoma uzbudljivog tenisa sa 6:3, 4:6, 6:4.
On je već u drugom gemu prvog seta napravio brejk, poveo je zatim sa 3:0 i u devetom gemu je završio set.
Giron je uzvratio u drugom setu, brejk u četvrtom gemu je praćen odgovorom Dimitrova, ali je Bugarin izgubio servis u desetom gemu za izjednačenje.
Amerikanac je delovao sigurnije, ponovo je prvi stekao brejk, Dimitrov je opet imao odgovor za poravnanje, a u devetom gemu je brejkom sebi obezbedio priliku da u desetom završi duel.
Medvedev je u kasnijem četvrtfinalu savladao teškog rivala, italijanskog tenisera Janika Sinera, bez većih problema, sa 6:2, 6:2.
Medvedev je odmah pokazao svoje ambicije, napravio je brejk u prvom gemu i to je bilo dovoljno da završi set.
U drugom je do brejka stigao u trećem gemu, u sedmom je napravio još jedan, a u osmom je sigurnom igrom završio meč.