Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan do druge pobede u Evroligi preko žilavih Litvanaca!

Košarkaši Partizana su zabeležili i drugu pobedu u ovosezonskom izdanju Evrolige, savladavši Žalgiris na svom terenu sa 87:76 u petom kolu takmičenja.
Najefikasniji u pobedi Partizana bio je kapiten Kevin Panter sa 26 poena, od toga tri trojke.
Veliku podršku je imao u Danteu Egzumu (11 poena), odnosno Zeku Ledeju, Džejmsu Naneliju i Matijasu Lesoru koji su imali po deset.
Vredi napomenuti dve veoma važne trojke Danila Anđušića koji je imao ukupno osam poena, a Jam Madar je dodao pet.
Na drugoj strani je veoma inspirisan bio Kinan Evans sa 16 poena, Rolands Smits je ubacio 11, a Ignas Brazdeikis deset poena.
Partizan je upisao drugi uzastopni trijumf posle tri poraza u nizu, što ima veliki značaj za nastavak takmičarske godine u elitnom evropskom košarkaškom takmičenju.
Crno-beli su odlično startovali duel, iako je bilo grešaka na obe strane, Ledej, Lesor i Naneli su uspevali da naprave razliku, a prvu trojku je upisao Madar.
Partizan je stigao do prednosti od 15:7, ritam utakmice je presekao televizijski tajm-aut i Žalgiris je odgovorio serijom stigavši na samo jedan poen razlike.
Trojka Nanelija i koš Egzuma su vratili razliku, ali su dve trojke gostiju bile dovoljne za preokret i posle prvih deset minuta vodili su sa 22:20.
Anđušić je sa pet uzastopnih poena doneo Partizan do prednosti, nadovezao se Panter, odbrana je dostigla veći nivo i rival je morao da zatraži minut odmora pri rezultatu 31:25.
Gosti nisu odustali, Evans je trojkom vratio na poen zaostatka, ali je zatim u ritam ušao Panter i svojim 13. poenom je doveo Partizan do dvocifrene prednosti od 40:30.
Žalgiris je i dalje pretio, ali crno-beli nisu dozvolili novu dramu u finišu, završili su poluvreme sa 44:36, a najzaslužniji za to je Panter sa 15 poena.
Panter je nastavio da sipa u trećoj deonici, pridružio mu se Ledej i Partizan je poveo sa 49:37, Smits je zapretio nizom poena, prvi nalet je odbio Trifunović prvom trojkom, ali je ubrzo došlo do izjednačenja na 54:54.
Anđušić se ponovo pojavio kada je bilo najpotrebnije, ubacio je trojku i crno-beli su pred poslednju deonicu imali tri poena viška, 60:57.
Nije izgledalo da je gotovo, iako je Partizan čuvao prednost, gosti su konstantno pretili, stigli su ponovo do jednog poseda zaostatka, ali su crno-beli uvek imali rešenje.
Panter je ponovo povukao, pridružio mu se Lesor, a Egzum je ubacio četiri uzastopna slobodna bacanja za 78:70 na dva minuta do kraja utakmice, a tačku na utakmicu stavio je Naneli, novom trojkom za 87:76.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:37 27.10.2022
40' – Trojka za kraj!
Naneli stavlja tačku na utakmicu, 87:76 i pobeda Partizana!
22:34 27.10.2022
39' – Nije gotovo!
Brazdeikis pogađa trojku i smanjuje na 82:74.
22:33 27.10.2022
39' – Lesor!
Lepa završnica za 82:71.
22:32 27.10.2022
39' – Madar siguran
Dva slobodna bacanja za 80:71.
22:29 27.10.2022
38' – Egzum siguran
Četiri slobodna bacanja, 78:70 za Partizan.
22:26 27.10.2022
37' – Lesor odličan, ali Evans ubacuje trojku
Pogađa ponovo dva slobodna bacanja, ali Evans pogađa trojku za 74:70.
22:21 27.10.2022
36' – Panter!
Novi poeni, Partizan vodi 71:64!
22:17 27.10.2022
35' – Panter!
Dva poena, 67:63 za Partizan!
22:16 27.10.2022
35' – Žalgiris diše za vratom
Kavano pogađa i smanjuje za 65:63.
22:08 27.10.2022
32' – Panter!
Trojka, 21. poen, Partizan vodi 63:60.
22:06 27.10.2022
31' – I opet drama
Brazdeikis je izjednačio na 60:60.
22:03 27.10.2022
30' – Partizan ipak vodi
Svega tri poena razlike pred poslednju deonicu, 60:57.
Partizan - Virtus - Sputnik Srbija
21:59 27.10.2022
30' – Lesor siguran
Dva slobodna bacanja za 59:56.
21:58 27.10.2022
29' – Anđušić!
Trojka za 57:54!
21:56 27.10.2022
28' – Nerešeno!
Evans pogađa trojku za 54:54.
21:54 27.10.2022
27' – Žalgiris ne odustaje
Brazdeikis i Butkevičijus pogađaju za 54:51.
21:47 27.10.2022
24' – Trifunović!
Trojka za 52:43.
21:46 27.10.2022
24' – Serija gostiju
Evans je bio siguran sa linije slobodnih bacanja, usledili su promašaj Lesora pa faul Nanelija.
Partizan vodi 49:42.
21:44 27.10.2022