Pomračenje Ćerea u Bazelu

© Foto : Lola ĐorđevićLaslo Đere
Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 25.10.2022
Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je na startu turnira u Bazelu, nakon što je u dva seta izgubio od Španca Roberta Bautista Aguta - 6:4, 6:1.
Ništa nije ukazivalo da će Laslo Đere doživeti tako ubedljiv poraz od iskusnog Španca, pogotovo ne posle prvog seta koji je okončan rezultatom 6:4 za Bautistu Aguta, koji je napravio jedan brejk više od srpskog tenisera.
Gubitak uvodnog seta kao da je psihološki uništio Đerea, koji je u nastavku doživeo totalno pomračenje u prestonici Švajcarske.
U drugom setu koji je trajao svega 26 minuta, 75. teniser sveta je uspeo da osvoji samo jedan gem i ekspresno je završio učešće na turniru u Beču.