Partizan pobedio u Baru

© Foto : ABA liga / Mornar-Barsko zlato / MEDIA ProMornar - Partizan
Mornar - Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 24.10.2022
Košarkaši Partizana savladali su Mornar u Baru u okviru četvrtog kola ABA lige rezultatom 83:62.
Crno-beli su ostvarili četvrtu pobedu u takmičenju i zauzeli su prvo mesto na tabeli, s tim što Crvena zvezda ima tri trijumfa, ali i utakmicu manje.
Partizan je već u prvoj četvrtini stigao do 12 poena viška, a domaći su do kraja kvartala uspeli da smanje razliku.
Mornar je dobro ušao u drugu deonicu, stigao je do koša razlike, ali je potom usledila serija Partizana od 12:0 da bi prednost do poluvremena iznosila čak 19 poena, 46:27.
Ekipa trenera Željka Obradovića je nastavila sa dobrom igrom, održavala je ritam i razliku, a domaći nisu uspeli da pronađu način da se bar približe.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Zek Ledej sa 18 poena, od toga četiri trojke, Danilo Anđušić je dodao 16, a dvocifreni učinak imao je i Džejms Naneli sa devet.
Vredi napomenuti da je Balša Koprivica ostao na korak od dabl-dabl učinka sa osam poena i devet skokova.
Na drugoj strani sjajan je bio Marko Pecarski, bivši igrač Partizana, sa 19 poena i deset skokova, a dosad nezaustavljivi Deron Rasel je ostao na svega devet poena.
Standings provided by Sofascore
O tome šta pomisli kada vidi „stranu“ petorku u dresovima Partizana u „Miljanovom korneru“ komentarisao je voditelj Ivan Tešanović: