Nemanja zamenio Alekseja i rešio utakmicu – Vanja kapitulirao, a Lazar morao da prizna poraz! /video/

© AP Photo / Andrea BressanuttiSaša Lukić
Saša Lukić - Sputnik Srbija, 1920, 23.10.2022
Utakmicu italijanske Serije A između Udinezea i Torina ponovo su obeležili srpski fudbaleri, a veliku ulogu u konačnom rezultatu od 2:1 i pobedi gostujućeg sastava imao je Nemanja Radonjić.
On je na stadionu Friuli zaigrao od 61. minuta, zamenivši Alekseja Mirančuka, ruskog fudbalera, a svega osam minuta kasnije je upisao asistenciju.
Dobio je Radonjić dobro dodavanje iz daleka, pravo na desnu nogu kojom je iz prve poslao pas prema Pjetru Pelegriniju za rutinsku egzekuciju i drugi gol za Torino.
Ulogu kakvoj se nije nadao imao je golman Vanja Milinković-Savić, čuvar mreže Torina i reprezentacije Srbije je bio neodlučan u začetku akcije u 26. minutu, a kao kazna stigao je gol Đerara Delofeua za Udineze.
Ceo meč za pobednički tim je odigrao još jedan Srbin, Saša Lukić, a potencijalni reprezentativac Srbije, koji zasad nosi dres mlade reprezentacije Nemačke, Lazar Samardžić, za Udineze je proveo 65 minuta na terenu.