„Tajni agent“ Milan – u Adolfovom dresu /foto/

© Sputnik / Aleksandr Vilьf / Uđi u bazu fotografijaMilan Gajić
Milan Gajić - Sputnik Srbija, 1920, 23.10.2022
Milan Gajić, potencijalni reprezentativac Srbije, odigrao je sjajnu utakmicu za moskovski CSKA protiv Orenburga, ali je tokom drugog dela duela igrao u dresu svog saigrača, gotovo prezimenjaka, Adolfa Gaiča.
Gajić, bivši fudbaler Crvene zvezde, u odnosu na nesuđeno pojačanje tog kluba, ima različita dva slova i jedan broj, što je izgleda dovelo do zabune u redovima Armejaca.
Gajić se pojavio na drugom poluvremenu u Gaičevom dresu sa brojem 21, ali je ubrzo greška ustanovljena i on je dobio svoju „dvadesetdvojku“.
Sjajni desni bek je već u sedmom minutu utakmice upisao asistenciju i to za gol Fjodora Čalova, a u 64. minutu je dobio i žuti karton.
Na njegovu žalost, dobra partija nije završena pobedom, Orenburg je uspeo da izbori remi od 2:2 i odbrani domaći teren, na kom je imao pet uzastopnih pobeda, a akter duela je bio i bivši kapiten Partizana Saša Zdjelar, kao defanzivni vezista CSKA.